Baza wiedzy

Optyk rzemieślnik – kim jest i dlaczego warto go wybrać


Dodał: Medicalonline Data: 29.04.2022

Wzrok jest wyjątkowym zmysłem, który zapewnia nam możliwość cieszenia się niezwykłymi doświadczeniami estetycznymi, poznawanie świata i bardzo dobre funkcjonowanie w nim. Dlatego tak ważne jest dbanie o niego, stosowanie odpowiednich działań profilaktycznych oraz w razie wystąpienia niepokojących objawów – udanie się do lekarza okulisty. Specjalista może zalecić nam wspomaganie wzroku okularami. Bardzo ważne jest, by przy tworzeniu ich pod nasze indywidualne potrzeby – wybrać najlepszych fachowców.
 

Optyk rzemieślnik – kim jest?

Optyk rzemieślnik to osoba, która ukończyła wyjątkowy szlak edukacji po to, by służyć swoimi praktycznymi umiejętnościami wszystkim pacjentom. Ten profesjonalista stanie się nie tylko wsparciem medycznym, ale również doświadczonym doradcą i wizjonerem, który dopasuje okulary do zindywidualizowanych pragnień klienta!

Wizyta w całości jest poświęcona pacjentowi i jego wyjątkowym pragnieniom, by zadbać zarówno o kondycję swojego aparatu wzrokowego oraz aparycję. Optyk rzemieślnik przeprowadza skrupulatny wywiad, dotyczący stylu życia klienta, jego preferencji i rutyny dnia codziennego. Wszystko po to, by okulary stanowiły idealny element, który uwypukli walory twarzy pacjenta. Dzięki takiemu, indywidualnemu podejściu do każdego klienta, które oferuje optyk rzemieślnik, tworzenie produktu staje się niezwykłą, artystyczną przygodą.

Po otrzymaniu finalnej wersji okularów – profesjonalista dokładnie objaśni zasady postępowania z nimi oraz będzie służył pomocą, gdyby niezbędna była kompleksowa naprawa ich uszkodzeń.

Optyk rzemieślnik a „zwykły”optyk – różnica

Ścieżka do zostania „zwykłym” optykiem może wieść przez ukończenie szkoły optycznej lub studiów podyplomowych, co nie wiąże się z posiadaniem zasadnego doświadczenia i umiejętności.

Optyk rzemieślnik zaś to osoba, która ukończyła wysokiej klasy szkolenia w swoim zawodzie przy jednoczesnym otrzymaniu fachowej wiedzy i kompetencji. Nad intensywnym systemem kształcenia i nieustannym podnoszeniem jego standardów czuwa KRIO, czyli Krajowa Rzemieślnicza Izba Optyczna. Ta ścieżka jest dłuższa, jednak po jej ukończeniu można liczyć na profesjonalne usługi wykonywane przez osobę, która z pewnością nas nie zawiedzie.

Optyk rzemieślnik – zalety

Wykształcony, dyplomowany optyk rzemieślnik to bardzo często również osoba, do której klienci udają się po wyjątkowo przykrych doświadczeniach u optyków, świadczących usługi skomercjalizowane. Badania wskazują bowiem, iż aż 90% osób ankietowanych jest niezwykle zadowolonych ze skorzystania z usług optyka rzemieślnika. Dzięki współpracy z tym fachowcem możemy otrzymać okulary niemal „szyte na miarę” – właśnie na nasze unikalne potrzeby. Jest to ogromnym atutem z uwagi na to, że są one niezbędne w codziennym funkcjonowaniu. Warto więc by ich noszenie nie stanowiło przykrego obowiązku, a wyjątkową radość i poczucie podkreślenia atrakcyjności naszego wizerunku.

Optyk rzemieślnik – jak zostać?

KRIO, czyli Krajowa Rzemieślnicza Izba Optyczna posiada swój dział, który piastuje stanowisko Komisji Egzaminacyjnej. Podczas egzaminów, których pozytywny wynik determinuje uzyskanie tytułu czeladnika lub mistrza, sprawdzana jest zarówno wiedza praktyczna jak i teoretyczna. Uzyskany rezultat ma za zadanie potwierdzić posiadanie wysokich kwalifikacji zawodowych, które zostały zdobyte na drodze ciężkiej pracy w zawodzie.

Krajowa Rzemieślnicza Izba Optyczna zrzesza optyków z całego kraju, dbając o ich interesy i ciągłe podnoszenie kwalifikacji. Optycy rzemieślnicy uczestniczą w licznych konferencjach, szkoleniach oraz targach po to, by oferować innowacyjne rozwiązania swoim klientom.

Więcej informacji na temat optyka rzemieślnika można znaleźć na stronie . Zapraszamy!

 

fb