Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM
Baza wiedzy

Najnowocześniejszy ośrodek okulistyczny w Poznaniu już otwarty. Klinika Optegra zaprasza do nowej siedziby


Dodał: Medicalonline Data: 01.09.2019

22 września br. w Poznaniu odbyło się oficjalne otwarcie nowej kliniki okulistycznej Optegra, najnowocześniejszej w Wielkopolsce.  Nowa placówka mieści się przy ul. Wenecjańskiej 8 w Poznaniu i jest do dyspozycji wszystkich pacjentów, którzy poszukują nowoczesnych rozwiązań w okulistyce. Wszystkich Pacjentów, którzy do tej pory leczyli się w klinice przy ul. Abpa. Baraniaka 88 oraz w Centrum okulistycznym im. Św. Jerzego zapraszamy do nowej placówki.

Jednym z najważniejszych wydarzeń tego roku dla sieci klinik Optegra w Polsce, było połączenie dwóch podmiotów medycznych; Centrum okulistycznego im. Św. Jerzego oraz Kliniki Optegra w Poznaniu oraz  rozszerzenie w związku z tym zakresu świadczonych usług przez Optegra o opiekę okulistyczną dla pacjentów od pierwszych dni życia.

Centrum okulistyczne Św. Jerzego jest jedną z nielicznych placówek medycznych w Wielkopolsce niosącym pomoc okulistyczną najmłodszym pacjentom. Niemowlęta i kilkuletnie dzieci to wyjątkowa i wymagająca indywidualnego podejścia grupa pacjentów.

Klinika Optegra w Poznaniu już od ponad 16 lat oferuje zabiegi chirurgii okulistycznej z zakresu korekcji wad wzroku, operacji zaćmy, stożka rogówki, diagnostyki i leczenia schorzeń siatkówki czy zabiegów okuloplastyki. Połączenie kompetencji i doświadczenia obydwu klinik gwarantuje świadczenie jeszcze bardziej kompleksowych i wzajemnie uzupełniających się usług medycznych.

Z dniem 28 sierpnia 2016 r Centrum okulistyczne im. Św. Jerzego i Klinika Optegra w Poznaniu przeniosły swoje siedziby do wspólnej lokalizacji przy ul. Wenecjańskiej 8, pod nazwą Klinika okulistyczna Optegra im. Św. Jerzego w Poznaniu.

Pod nowym, wspólnym adresem, w nowoczesnych i komfortowych wnętrzach, pacjenci będą mieli dostęp do zaawansowanych technologii zabiegowych, najbardziej innowacyjnego na rynku sprzętu diagnostycznego, operacyjnego oraz najwyższej jakości medycznej.

W celu zapewnienia Pacjentom jak największego komfortu podczas wizyty w klinice, blisko 1000 m2 powierzchni zostało podzielone na dwa przestronne hole recepcyjne, z dwoma osobnymi wejściami; osobne dla okulistyki dziecięcej i zaćmy, kolejne dla pacjentów zainteresowanych najnowszymi zabiegami z zakresu chirurgii refrakcyjnej. Na Pacjentów czeka 9 gabinetów lekarskich, 2 sale operacyjne i po 4 niezależne sale przygotowawczo – wypoczynkowe oraz diagnostyczne. 

 W uroczystym otwarciu kliniki Optegra wzięli udział profesorowie i ordynatorzy okulistycznych  oddziałów szpitali w Poznaniu, a także wielu znanych przedstawicieli świata okulistyki z kraju i zagranicy.  W trakcie uroczystości Jarosław Pawliński, Prezes Optegra Polska, przedstawił prezentację dokumentującą historię budowy kliniki oraz podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w jej proces. W ceremonii przecięcia wstęgi wzięli udział Roberto Cirillo – Prezes Grupy Optegra, Jarosław Pawliński – Optegra Polska, dr n med. Jolanta Oficjalska – Dyrektor medyczny klinik Optegra oraz dr n. med.  Jan Grzeszkowiak– Kierownik medyczny kliniki Optegra w Poznaniu. Następnie wszyscy zgromadzeni goście mieli możliwość zwiedzenia całego obiektu. Rolę przewodnika po nowoczesnych wnętrzach, rozwiązaniach i technologiach, z których słynie klinika, pełniła dr n. med. Jolanta Oficjalska i dr n med. Jan Grzeszkowiak.


fb