Baza wiedzy

Konferencja „Omdlenia 2021 – Interdyscyplinarne warsztaty rozpoznawania i leczenia omdleń”.


Dodał: Medicalonline Data: 20.11.2021

„Omdlenia 2021 – Interdyscyplinarne warsztaty rozpoznawania i leczenia omdleń”.

Termin: 19-20.11.2021

Miejsce: Rzeszów/Sanok

Dwudniowe szkolenie w formie interaktywnej konferencji i warsztatów ma dostarczyć Państwu praktycznej wiedzy i technik w zbieraniu wywiadu, badaniu chorego, wykonywania podstawowych badań przyłóżkowych oraz interdyscyplinarnych konsultacji w celu ustalenia strategii diagnostyki różnicowej, oceny ryzyka i wyboru leczenia omdleń. Poznacie Państwo różnorodność omdleń i sposobów ich nowoczesnego leczenia. Zaproszeni wykładowcy podzielą się z Państwem swoim doświadczeniem i sposobami prowadzenia chorego z omdleniami. W panelu wykładowców znajdą się lekarze interniści, kardiolodzy, hipertensjolodzy, radiolodzy i pediatrzy oraz specjaliści ratownictwa medycznego – praktycy i naukowcy zajmujący się z „pasją i zaangażowaniem” diagnostyką i leczeniem omdleń.

Wykłady i dyskusje uzupełnione będą wydrukami slajdów oraz przykładami ponad 100 diagnozowanych i leczonych przypadków i problemów klinicznych u chorych z omdleniami. Każdy wykład kończyć będzie 3 minutowa sesja krótkich pytań, do których zadawania już teraz zachęcamy Państwa za pośrednictwem strony internetowej i w czasie konferencji (na adres email i smsem: na telefon komórkowy). Drugi dzień szkolenia dotyczyć będzie praktycznych warsztatów w pracowni testów autonomicznych lub pracowni kardioneuroablacji lub interaktywnych warsztatów diagnostyki omdleń oraz problemów leczenia omdleń u chorych z hipotensją i nadciśnieniem tętniczym.

Warsztaty przeznaczone są dla lekarzy i nielekarskiego personelu medycznego poradni, oddziałów SOR i oddziałów szpitalnych.

Do zobaczenia w Rzeszowie na „warsztatach omdleniowych”.

W imieniu Komitetu Naukowego,

 

 

dr hab. n. med. Sebastian Stec, FESC

Specjalista kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych, ekspert ablacyjny EHRA/ SRS PTK

fb