Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM
Baza wiedzy

Już niebawem odbędzie się Ogólnopolska Konferencja on-line PROFESJONALNI W OPIECE: OPIEKUN OSÓB STARSZYCH – ZAWÓD MOŻLIWOŚCI.


Dodał: Medicalonline Data: 26.05.2022

W branży opiekuńczej na pierwszym planie stawia się człowieka i jego potrzeby. Ten typ zawodowych działań to nie tylko forma zarabiania pieniędzy, lecz przede wszystkim wyjątkowa misja wsparcia i pomocy osobom, które bardzo potrzebują naszego zaangażowania. Z myślą o Opiekunach niebawem odbędzie się istotna konferencja, której nie możesz przegapić!

Jakie tematy zostaną omówione podczas konferencji Opiekun Osób Starszych – zawód możliwości?

Spotkanie podzielone będzie na 3 bloki tematyczne:


Część pierwsza: Wiesz – dbasz lepiej.

W tym bloku tematycznym poruszymy kwestie niezwykle istotne dla Opiekunów zawodowych. Odpowiemy na wile pytań, jakie otrzymujemy od nich podczas dyżuru pielęgniarskiego, a także w trakcie organizowanych cyklicznie, bezpłatnych webinariów z cyklu „Profesjonalni w opiece”.

Zagadnienia jakie omówimy to przede wszystkim:

  • Zaawansowana demencja – wyzwania związane z opieką domową nad chorym z demencją.

  • Innowacyjne podejście do demencji – widzieć nie tylko straty!

  • Choroby neurodegeneracyjne. Tsunami wszechczasów.

  • Twój wewnętrzny głos. Budowanie relacji z podopiecznym i jego bliskimi.

  • Opieka na koniec życia. Trudna powinność czy zaszczyt towarzyszenia człowiekowi w ostatnich chwilach życia?

  • Czego nauczyła nas Pandemia Covid – 19? Niechciana choroba czy krok do przodu w prewencji zakażeń sezonowych. Praktyczne sposoby wdrażania rekomendacji dotyczących przeciwdziałania zakażeniom w opiece domowej.

  • Zespół kruchości. Zdrowa starość bez niepełnosprawności.


Część druga: Dbasz o siebie – jesteś szczęśliwsza.

Czy wiesz, jak ważne jest to, co robisz? Masz świadomość, że zawód Opiekuna osób starszych jest zawodem teraźniejszości, ale także przyszłości? Weź udział w naszej bezpłatnej konferencji inwestując swój czas w rozwój kompetencji, a zyskasz tak wiele! W drugim bloku tematycznym poruszymy ważne wątki dotyczące hormonów stresu i hormonów szczęścia, praktykowania wdzięczności oraz jedzenia, na które masz wpływ!

Część trzecia: Masz moc – odważ się na zmianę.

Dowiesz się jak zostać Opiekunem osób starszych, czyli jakie pierwsze kroki w nowym zawodzie postawić, by móc w pełni świadomie kroczyć tą zarodową ścieżką. Ustalimy także, czy każdy może sprawować opiekę nad seniorem. Jakie cechy powinien posiadać dobry opiekun? Czy można je wypracować, a może są to umiejętności wrodzone? Na czym warto się skupić, gdy zapadnie decyzja o podjęciu pracy w charakterze opiekuna osób w wieku zaawansowanym?

Kiedy będzie miało miejsce to niezwykłe wydarzenie, dzięki któremu dowiesz się wszystkiego, co warto wiedzieć o tym zawodzie?

Spotkamy się już 25.05.2022 – o godzinie 19:00.

Wydarzenie odbędzie się online, więc nie musisz się do niego w żaden sposób przygotowywać. Wystarczy Twoja obecność, dostęp do Internetu i telefon lub komputer.

Więcej informacji uzyskasz pod adresem: www.profesjonalniwopiece.pl

Zawód Opiekuna jako możliwość zarobku, ale także misja – poznaj historię Pani Iwony z Tarnowa.

Juta, bo tak miała na imię moja 95-letnia podopieczna, nie wyglądała za dobrze. Mieszkała sama, czasem odwiedzały ją dwie wnuczki. Kiedy wyjechałam, wszędzie szalała pandemia. Nie bałam się. Byłam zaszczepiona.. Jutę wysłałam dwa razy do lekarza. Zrobili jej test. Wyszedł negatywny. Stan zdrowia ulegał jednak pogorszeniu. Po drugiej wizycie u lekarza i ponownym teście okazało się, że seniorka ma wynik pozytywny. Z każdym dniem było tylko gorzej. Niestety, ja również się zaraziłam, ale czułam się dobrze i czułam, że nie mogę zostawić Juty samej na pewną śmierć! Zadzwoniłam do Pani Iwony Przybyło, pielęgniarki z ATERIMA MED. Po dłuższej rozmowie otrzymałam wiele przydatnych wskazówek. Wszystko, co przygotowywałam, podgrzewałam i zmieniałam konsystencję, żeby było miękkie, a tym samym łatwiejsze do połknięcia. Juta czasem chwytała mnie za rękę i lekko wzdychając dawała mi znak, że mi dziękuje. I wiecie co? Udało się. Myślę, że bez wsparcia Pani Iwonki, nie udałoby mi się. Bardzo mi pomogła. Gdybym mogła cofnąć czas, gdybym wiedziała, że przyjadę i na dzień dobry będę miała taką sytuację, nie zmieniłabym nic. Wiem, że zrobiłam bardzo dobrze zostając przy Jucie.

Ta z życia wzięta historia pokazuje, że Opiekun to nie tylko osoba, która poświęca swój czas, by zarobić dobre, uczciwe pieniądze na legalnych zleceniach. Przede wszystkim jest to człowiek, który poświęca się dla innych, by nieść pomoc tym, którzy tego potrzebują.

Weź udział w naszej bezpłatnej konferencji, aby dowiedzieć się więcej o tym zawodzie i zmienić swoje życie na lepsze – zarabiając, ale także mając cel związany z wartościami, którymi naprawdę warto kierować się w codziennym życiu.

Chcesz już dziś zapoznać się z ofertami pracy w Opiece, aby podczas konferencji mieć świadomość jak przedstawiają się oferty? Sprawdź stronę, na której każdy chętny odnajdzie zlecenie dostosowane do indywidualnych potrzeb: www.aterima-med.pl/oferty-pracy

fb