Kardiotokografy, czyli aparaty KTG to sprzęt medyczny będący obowiązkowym wyposażeniem oddziału położniczego i ginekologicznego. Umożliwia badanie tętna płodu, które wykonuje się już od 25. tygodnia ciąży. W trzecim trymestrze, szczególnie w ostatnich tygodniach przed porodem zaleca się wykonywanie badania KTG o wiele częściej, nawet kilka razy w tygodniu. Urządzenie do KTG pozwala badać także skurcze macicy i ruchy płodu. Aparaty KTG to sprzęt niezbędny na każdej sali porodowej, umożliwiający stały monitoring rodzącego się dziecka.

Sprawdź ofertę Medicalonline dla ginekologii i położnictwa!

Aparaty KTG, Kardiotokografy

Nowe i używane kardiotokografy

Urządzenia KTG są proste w obsłudze, wyposażone zazwyczaj w dwie czułe głowice, badające jednocześnie parametry płodu i matki. Detektory tętna płodu proponowane w portalu ze sprzętem medycznym są przeznaczone do profesjonalnego wykorzystania w badaniach położniczych i ginekologicznych. Proponujemy nowy i używany sprzęt od sprawdzonych producentów: BIONET, PHILIPS, EDAN, LUCKCOME, MEDIANA, OXFORT. Nowoczesne modele aparatów KTG wyposażone są w ekrany dotykowe, bardzo czułe głowice KTG i wygodne drukarki.

Modele aparatów KTG i dodatkowe funkcje

Aparaty KTG, w zależności od wybranego modelu mogą mieć różne parametry oraz dodatkowe wyposażenie. Przydatną funkcją niektórych kardiotokografów jest automatyczna analiza zapisu KTG. Tego typu aparaty polecane są zwłaszcza do wykorzystania przez położne w szkołach rodzenia. Wygodną opcją jest również możliwość transportu danych na USB. Dostępne są także aparaty specjalnie dostosowane do ciąży bliźniaczej. Są one zaopatrzone w dwie peloty do badania tętna płodów i jedną do badania skurczów macicy. Do celów przenośnych można wykorzystać specjalny aparat KTG z wbudowanym akumulatorem. Bardzo dobrze sprawdza się to podczas wizyt domowych. Dla szpitali przydatna jest możliwość podpięcia elektrotokografu do komputera oraz do centralnego monitoringu. Większość dostępnych aparatów zapewnia kontrolę takich funkcji jak tętno płodu (FHR cardio), skurcze macicy (TOKO) oraz ruchy płodu (FMOV). Niektóre modele wyposażone są w cewnik śródmaciczny, który daje możliwość wykonania monitoringu wewnętrznego. W sprzedaży są również wielofunkcyjne urządzenia KTG, za pomocą których można wykonać pomiar ciśnienia tętniczego u matki (aparaty te wyposażone są w specjalny mankiet), pulsoksymetrię, EKG, a także pomiar temperatury.

Dodatki do zestawów KTG

Dodatki do zestawów KTG to m.in. głowice bezprzewodowe, w tym do monitorowania ciąży bliźniaczej. Koniecznym dodatkowym wyposażeniem jest papier do wydruku zapisu KTG o różnych wymiarach, który można dopasować do typu drukarki. Zwykle jest on dołączony do zestawu razem z urządzeniem do KTG. Do akcesoriów należą też pasy do aparatów KTG. Dostępne są pasy z dziurkami do zamocowania głowic oraz pasy zapinane na rzep mocującą. Do aparatu KTG można dokupić także stolik wyposażony w uchwyt do głowic.

 

Dostępny sprzęt różni się między sobą parametrami technicznymi i wyposażeniem, od tego zależy też cena takiego urządzenia. Ze względu na szeroki wybór urządzeń do KTG można komfortowo wybrać odpowiedni sprzęt zarówno dla oddziału ginekologiczno-położniczego, jak i do wizyt domowych.

Aparaty do ktg w serwisie MedicalOnline.pl

W MedicalOnline.pl oferujemy różnego rodzaju sprzęt do kardiotokografii, w tym m.in.

 • urządzenia do rejestracji akcji serca płodu w ciąży pojedynczej i mnogiej
 • sprzęt nowy i używany (w dobrym stanie technicznym)
 • dodatkowo w komplecie znaczniki ruchu, pasy z czujnikami i papier do wydruku (do wybranych modeli)
 • aparaty z regulacją szybkości wydruku (możliwość dopasowania parametrów pracy do indywidualnych potrzeb)
 • KTG z wyświetlaczem LCD
 • kardiotokografy z możliwością współpracy z centralnym monitoringiem (opcja przydatna w szpitalach, klinikach i placówkach wielospecjalistycznych)
 • KTG z opcją transferu danych przez USB
 • kardiotokografy wyposażone w alarmy.

Wśród dostępnego w naszym serwisie sprzętu oferujemy urządzenia znanych i cenionych w branży medycznej producentów.

Aparaty KTG dostępne w serwisie MedicalOnline.pl są przedstawione z dokładnym opisem parametrów technicznych. Zachęcamy do zapoznania się z całością oferty. Są w niej zarówno aparaty ktg składające się z części pomiarowej tętna płodu i czynności skurczonej macicy, jak i intuicyjne w obsłudze detektory tętna. Oferta została przygotowana w taki sposób, aby odpowiedzieć na potrzeby każdej placówki medycznej sprawującej opiekę nad kobietami w ciąży.

Detektory tętna płodu do szybkiej oceny częstotliwości akcji serca

W ofercie MedicalOnline.pl, oprócz kardiotokografów przedstawiamy także detektory tętna płodu w wielu różnych wariantach. W zależności od modelu oferowane przez nas produkty zapewniają:

 • automatyczne lub ręczne zliczanie częstości uderzeń serca płodu
 • opcję przejścia na słuchawki (z możliwością zakupu słuchawek dedykowanych do danego urządzenia)
 • ręczną lub automatyczną regulację głośności
 • zakres badania czynności serca płodu od 50 do 210 uderzeń na minutę (jako opcja dodatkowa: zakres 50 – 240 ud/min)
 • różne wymiary i wagę aparatu (zapewniamy duży wybór detektorów tętna płodu, dzięki czemu łatwiej dobrać model pasujący do stanowiska pomiarowego w danej placówce)
 • moduł ARC
 • opcjonalnie głowicę wąskokątną
 • kolorowe ekrany LCD, ułatwiające precyzyjną interpretację wyników.

Tak dokładna aparatura pozwoli szybko wychwycić tachykardię (więcej niż 150 uderzeń na minutę) lub bradykardię u płodu (poniżej 110 uderzeń na minutę). W naszej ofercie mamy m.in. detektory tętna płodu ECOsound, Baby Sound A i B, Sonoline i wiele innych urządzeń od sprawdzonych producentów. Do niektórych modeli w zestawie dołączony został specjalnie dopasowany pokrowiec. Zachęcamy do sprawdzenia opisów, w których wyszczególnione są wszystkie elementy dołączone do kompletu.

Aparaty KTG do badań domowych

Podczas konsultacji domowych u kobiety w ciąży lekarz lub położna w swojej pracy wykorzystuje KTG mobilne. Z myślą o tym w sklepie medycznym MedicalOnline.pl oferujemy również takie rozwiązania. Do pracy wyjazdowej proponujemy aparaty lżejsze, o kompaktowych wymiarach, przystosowane do transportu. Mobilne kardiografy pozwalają na przeprowadzenie badania niezależnie od warunków. Aparaty mobilne z naszego serwisu nie wymagają specjalnego stolika ani dużej przestrzeni, dzięki czemu można szybko zbadać tętno płodu i skurcze macicy.

Do przenośnych aparatów KRG polecamy także specjalne torby transportowe. Są one wygodne w użyciu i dobrze zabezpieczają przewożony sprzęt. Możliwość noszenia torby na ramieniu, a także wyposażenie jej w uchwyt ręczny powoli komfortowo przenieść aparat z samochodu do domu pacjentki. Z kolei zewnętrzne kieszenie umożliwią zapakowanie akcesoriów dodatkowych, takich jak np. żel do KTG i zasilacz. Torba jest wyłożona pianką, chroniąc umieszczone w niej urządzenie. Jej boki są wzmocnione trwałym tworzywem PCV, co dodatkowo zwiększa ochronę kardiotokografu. Tak skomponowany zestaw dobrze przygotuje lekarza oraz położną do pracy wyjazdowej i pozwoli wygodnie zapakować wszystkie niezbędne akcesoria.

Pasy do KTG w serwisie MedicalOnline.pl

Oprócz profesjonalnych aparatów do KTG oferujemy także pełne oprzyrządowanie do rejestracji tętna płodu oraz intensywności i czasu trwania skurczów macicy. Należą tu m.in. specjalne pasy wykorzystywane do wykonywania KTG w ciąży. Polecane przez nas pasy do kardiotokografów cechuje:

 • wytrzymałe tworzywo
 • elastyczność
 • dziurki do zamocowania głowicy
 • możliwość wielokrotnego używania.

W sprzedaży mamy także pasy zapinane na rzepy. Przystosowany do całości stolik na kardiotokograf z miejscem na wszystkie części aparatu jest dopełnieniem stanowiska badań.

Wszystkie akcesoria dodatkowe dostępne w serwisie MedicalOnline.pl umożliwiają kompleksowe wyposażenie każdej placówki medycznej przyjmującej przyszłe mamy.

Profesjonalne aparaty KTG do gabinetów, przychodni i szpitali

Dostępne w serwisie MedicalOnline.pl urządzenia medyczne mogą być z powodzeniem stosowane w ginekologii i położnictwie. Pozwolą one z dużą dokładnością mierzyć bicie serca płodu i czynność skurczową mięśnia macicy. Otrzymane parametry będą obrazowane na czytelnym wyświetlaczu, co ułatwi analizę badania. Pozwoli to zapewnić jeszcze lepszą opiekę nad kobietami w ciąży. Dzięki dokładnym badaniom wykonanym na dobrej jakości sprzęcie można szybko wykryć ewentualne nieprawidłowości. Precyzyjność pracy sprzętu diagnostycznego w tej dziedzinie medycznej jest bardzo ważna. Pozwoli ona na szybką reakcję w stanach nagłych. Sprawność całej aparatury jest ważna dla wczesnego wykrycia niedotlenienia płodu, a także w sytuacjach, gdy doszło do niewydolności łożyska. Najwyższej jakości kardiotokograf odgrywa dużą rolę także w trakcie porodu. Warto więc wyposażyć placówkę w dobrej jakości sprzęt do KTG. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty, gdzie przedstawiamy różne modele kardiotokografów i przydatnych akcesoriów.

 

Mogą Cię również zainteresować: Detektory tętna płodu | Głowice KTG | Pasy do KTG

W naszym serwisie mamy również: Aparaty usg | Aparaty rtg | Aparaty ekg |  Maszyny do rezonansu magnetycznego | Pompy infuzyjne | Tomografy komputerowe | łóżka szpitalne | Lampy wirusobójcze | Oprogramowanie medyczne | Sprzęt Weterynaryjny

 

 
fb