Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM

Kardiotokografy, czyli aparaty KTG to sprzęt medyczny będący obowiązkowym wyposażeniem oddziału położniczego i ginekologicznego. Umożliwia badanie tętna płodu, które wykonuje się już od 25. tygodnia ciąży. W trzecim trymestrze, szczególnie w ostatnich tygodniach przed porodem zaleca się wykonywanie badania KTG o wiele częściej, nawet kilka razy w tygodniu. Urządzenie do KTG pozwala badać także skurcze macicy i ruchy płodu. Aparaty KTG to sprzęt niezbędny na każdej sali porodowej, umożliwiający stały monitoring rodzącego się dziecka.

Sprawdź ofertę Medicalonline dla ginekologii i położnictwa!

Aparaty KTG, Kardiotokografy

Nowe i używane kardiotokografy

Urządzenia KTG są proste w obsłudze, wyposażone zazwyczaj w dwie czułe głowice, badające jednocześnie parametry płodu i matki. Detektory tętna płodu proponowane w portalu ze sprzętem medycznym są przeznaczone do profesjonalnego wykorzystania w badaniach położniczych i ginekologicznych. Proponujemy nowy i używany sprzęt od sprawdzonych producentów: BIONET, PHILIPS, EDAN, LUCKCOME, MEDIANA, OXFORT. Nowoczesne modele aparatów KTG wyposażone są w ekrany dotykowe, bardzo czułe głowice KTG i wygodne drukarki.

Modele aparatów KTG i dodatkowe funkcje

Aparaty KTG, w zależności od wybranego modelu mogą mieć różne parametry oraz dodatkowe wyposażenie. Przydatną funkcją niektórych kardiotokografów jest automatyczna analiza zapisu KTG. Tego typu aparaty polecane są zwłaszcza do wykorzystania przez położne w szkołach rodzenia. Wygodną opcją jest również możliwość transportu danych na USB. Dostępne są także aparaty specjalnie dostosowane do ciąży bliźniaczej. Są one zaopatrzone w dwie peloty do badania tętna płodów i jedną do badania skurczów macicy. Do celów przenośnych można wykorzystać specjalny aparat KTG z wbudowanym akumulatorem. Bardzo dobrze sprawdza się to podczas wizyt domowych. Dla szpitali przydatna jest możliwość podpięcia elektrotokografu do komputera oraz do centralnego monitoringu. Większość dostępnych aparatów zapewnia kontrolę takich funkcji jak tętno płodu (FHR cardio), skurcze macicy (TOKO) oraz ruchy płodu (FMOV). Niektóre modele wyposażone są w cewnik śródmaciczny, który daje możliwość wykonania monitoringu wewnętrznego. W sprzedaży są również wielofunkcyjne urządzenia KTG, za pomocą których można wykonać pomiar ciśnienia tętniczego u matki (aparaty te wyposażone są w specjalny mankiet), pulsoksymetrię, EKG, a także pomiar temperatury.

Dodatki do zestawów KTG

Dodatki do zestawów KTG to m.in. głowice bezprzewodowe, w tym do monitorowania ciąży bliźniaczej. Koniecznym dodatkowym wyposażeniem jest papier do wydruku zapisu KTG o różnych wymiarach, który można dopasować do typu drukarki. Zwykle jest on dołączony do zestawu razem z urządzeniem do KTG. Do akcesoriów należą też pasy do aparatów KTG. Dostępne są pasy z dziurkami do zamocowania głowic oraz pasy zapinane na rzep mocującą. Do aparatu KTG można dokupić także stolik wyposażony w uchwyt do głowic.

 

Dostępny sprzęt różni się między sobą parametrami technicznymi i wyposażeniem, od tego zależy też cena takiego urządzenia. Ze względu na szeroki wybór urządzeń do KTG można komfortowo wybrać odpowiedni sprzęt zarówno dla oddziału ginekologiczno-położniczego, jak i do wizyt domowych.

 

fb