Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM

Elektrokardiografy (aparaty EKG) to urządzenia medyczne do monitorowania i pomiaru pracy serca i układu krążenia. Wykorzystywane są w podstawowej diagnostyce kardiologicznej. Aparat do EKG posiada wiele funkcji do dokładnego i precyzyjnego badania pracy serca. Urządzenia te często są wyposażone w dodatkowe moduły, jak np. aparat holter ekg. 12-kanałowe modele pozwalają na pełne monitorowanie parametrów serca. Sklep ze sprzętem medycznym oferuje aparaty EKG przenośne, akumulatorowe, stacjonarne i do prób wysiłkowych.

Aparaty EKG, Elektrokardiografy

Aparaty EKG – cena z czego wynika

Producenci elektrokardiografów proponują wiele modeli, znacznie różniących się parametrami technicznymi, a co za tym idzie – także ceną. Zależy ona od wielu czynników, ale przede wszystkim od liczby kanałów i odprowadzeń, jakości drukarki, rodzaju wyświetlacza i panelu sterowania. Wpływ na wysokość ceny ma również długość trzymania baterii (gdy kupujemy akumulatorowy aparat EKG), waga urządzenia oraz oprogramowanie w języku polskim. Różnice cenowe mogą być również zależne od pojemności pamięci, a także od możliwości podłączenia do komputera i centralnej sieci informatycznej.

Modele aparatów do EKG dostępnych w sprzedaży – jak dokonać wyboru

Aktualnie w sprzedaży jest wiele modeli aparatów do EKG. Dostępne są zarówno stacjonarne urządzenia do EKG dla placówek medycznych, jak i aparaty do EKG przenośne, służące do wykonywania monitoringu pracy serca podczas wizyt domowych. Aparaty EKG służące do użytku w domu pacjenta zasilane są zwykle z wbudowanego akumulatora i wyposażone w torbę do wygodnego przenoszenia.

W zależności od wybranego modelu, elektrokardiograf może mieć dodatkowe funkcje, podnoszące jakość odczytu. Wydruki z zapisem czynności serca są wykonywane na papierze o różnej szerokości. Zestawy do EKG mogą być wyposażone w pamięć, pozwalającą przechowywać określoną liczbę wyników. Możliwe jest zapisanie od kilkuset do nawet kilku tysięcy takich badań za pomocą jednego urządzenia. Do zapisu wyników, w zależności od modelu aparatu może służyć również USB.

Niektóre urządzenia do elektrokardiografii są wyposażone również w WiFi. Wyniki w przypadku wybranych modeli można też przesłać za pomocą e-maila. Najprostsze z dostępnych aparatów są 1-kanałowe. Najczęściej spotykane są urządzenia do EKG 3-kanałowe, mające 12 odprowadzeń. W sprzedaży są także aparaty 6-kanałowe i 12-kanałowe. Dla gabinetów lekarskich dostępne są również rejestratory EKG ze specjalnym oprogramowaniem w wybranym języku. Do niektórych urządzeń można dodatkowo podłączyć spirometr.

Dostępne są także zestawy do wykonywania prób wysiłkowych. Do tego typu urządzeń dołączane są oprogramowania na komputer. W sprzedaży są również urządzenia wielofunkcyjne, dzięki którym można wykonać EKG, próbę wysiłkową i spirometrię za pomocą tego samego sprzętu. Specjalnie z myślą o lecznicach dla zwierząt dostępne są także weterynaryjne aparaty do EKG. Wygodnym rozwiązaniem w wielu sytuacjach jest komputerowe EKG. W ofercie znajdują się stacjonarne aparaty do EKG, zestawy do prób wysiłkowych i elektrokardiografy przenośne. Duży wybór pozwoli znaleźć urządzenie o parametrach najbardziej odpowiadających indywidualnym oczekiwaniom.

fb