Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM
Baza wiedzy

BACOSPRAY – urządzenie do dezynfekcji pomieszczeń od polskiego producenta


Dodał: Medicalonline Data: 29.08.2020

treści sponsorowane

W dobie stałego zagrożenia koronawirusem dużą popularność zyskały urządzenia do dezynfekcji powierzchni oraz powietrza przy wykorzystaniu zamgławiania suchą mgłą. Przedstawiamy kolejny produkt z tej kategorii – aparat do dezynfekcji BACOSPRAY. Mechanizm jego działania jest oparty na innowacyjnej nanotechnologii, która nie tylko dezynfekuje, ale także utrzymuje efekt do kolejnej sesji zamgławiania.

Wysoki reżim sanitarny i potrzeba częstej dezynfekcji pomieszczeń sprawiły, że urządzenia do zamgławiania to już standard w wielu placówkach medycznych. Ale nie tylko. Wygodna metoda dezynfekcji suchą mgłą jest wykorzystywana szeroko, m.in. w szpitalach, gabinetach lekarskich i stomatologicznych, karetkach, hotelach, restauracjach, a nawet w środkach komunikacji zbiorowej.

Zamgławianie pomieszczeń i pojazdów stało się powszechną metodą dezynfekcji przede wszystkim ze względu na łatwość, szybkość i wysoką skuteczność tej metody. Wydajny aparat do zamgławiania jest w stanie w niedługim czasie (od kilkunastu minut do godziny – w zależności od modelu) dokładnie zdezynfekować nie tylko powietrze w pomieszczeniu, ale także wszystkie powierzchnie.

Co więcej – sucha mgła dociera do każdego zakamarka przestrzeni, także w miejsca trudno dostępne do czyszczenia tradycyjnymi metodami. Aparat Bacospray potrzebuje tylko 15 minut do pełnej dezynfekcji skażeniowej pomieszczenia o kubaturze do 300 m3. Urządzenie jest w stanie skutecznie wypełnić dezynfekującą mgłą wnętrza o wielkości nawet 900 m3 w przypadku stosowania dezynfekcji prewencyjnej.

Zgodność z francuską normą NFT 72-281 dotyczącą skuteczności zamgławiania sprawia, że preparat Bacoban współpracujący z aparatem Bacospray, mogą być wykorzystywane do dezynfekcji suchą mgłą przez szpitale, przychodnie i gabinety lekarskie. Praktyka pokazuje, że coraz więcej placówek medycznych wymaga od urządzeń do zamgławiania spełnienia tej normy.

Nanotechnologia przedłuża efekt dezynfekcji

Zamgławianie z użyciem zalecanego do aparatu środka do dezynfekcji Bacoban pokrywa powierzchnię nanopowłoką Bacoban DL. Jest to mikroskopijna warstwa, która szczelnie „otula” powierzchnię, broniąc ją przed osadzaniem się i wnikaniem mikroorganizmów.

Innowacyjna nanotechnologia powstała na bazie wieloletnich badań i testów w wielu szpitalach w Niemczech i w Polsce. Sposób zamgławiania oraz specjalna formuła preparatu Bacoban nie tylko skutecznie dezynfekują, ale także gwarantują długotrwały efekt aż do następnego cyklu mgławienia. Dzięki specjalnej nanopowłoce powierzchnie na długo zachowują wysoki poziom higieny – to aż 10 dni ochrony! Ułatwia ona czyszczenie powierzchni i eliminuje nieprzyjemne zapachy.

Technologia Bacospray gwarantuje wielokierunkowe działanie – 4w1:

  1. Dezynfekuje powierzchnie i powietrze.
  2. Czyści powierzchnie.
  3. Daje dodatkową ochronę powierzchni do 10 dni.
  4. Usuwa niepożądane zapachy.

Bacoban – skuteczny preparat do dezynfekcji

Aparat Bacospray to polski sprzęt. Producent z 20-letnim doświadczeniem na branży dezynfekcji zaleca stosowanie do urządzenia dedykowanego środka Bacoban. Jego specjalnie opracowana formuła pozwala na bezawaryjne działanie sprzętu. A co najważniejsze – podczas zamgławiania umożliwia powstanie nanopowłoki.

Preparat do dezynfekcji Bacoban to produkt medyczny klasy A2, certyfikowany CE 0481. Ma pełną biozgodność, nie zaburza pracy ani nie niszczy sprzętu elektronicznego. W szerokim zakresie niszczy bakterie, wirusy, grzyby i spory. Nie wymaga dodatkowego czyszczenia, nie zostawia filmu na powierzchniach, tworząc jednocześnie ochronną nanowarstwę. Średni wydatek środka Bacoban podczas mgławienia to około 3 l preparatu na godzinę działania sprzętu.

Wykorzystanie innowacyjnej nanotechnologii pozwala nie tylko na skuteczne, szybkie i dokładne przeprowadzenie dezynfekcji pomieszczeń i powietrza, ale także na stworzenie ochronnej nanowarstwy przedłużającej efekt mgławienia aż do 10 dni. Bacospray od lat wykorzystywany jest w szpitalach w Niemczech i w Polsce. Aparat Bacospray jest zgodny z francuską normą NFT 72-281 oraz posiada certyfikat jakości cząstki wydany na podstawie badań wielkości cząstki przez Centrum Naukowo-Badawcze CNBOP. Najlepsze efekty daje w połączeniu ze sprawdzonym i wydajnym środkiem do dezynfekcji Bacoban.

Stosowanie płynu do dezynfekcji Bacoban pozwala uniknąć pewnych niedogodności, które są związane z używaniem środków opartych na nadtlenku wodoru. Według opinii użytkowników ogromną zaletą jest fakt, że stosowanie środka Bacoban nie pozostawia lepiącej się wartswy na zamgławianych powierzchniach, jak to ma miejsce w przypadku stosowania nadtlenku wodoru. Nie ma także problemu z niepożądanym zapachem, który jest trudny do usunięcia nawet po kilkukrotnym wietrzeniu. Bacoban nie ingeruje w kondycję sprzętu metalowego i elektrycznego, nie ma zatem ryzyka pojawienia się rdzy, jak w przypadku środków z nadtlenkiem wodoru.

Producent urządzenia Bacospray wspiera użytkowników we wdrożeniu rozwiązań i procedur dezynfekcji. Na potrzeby placówek medycznych został opracowany standard sanitarny w miejscu używania technologii Bacospray. Polski producent opracował standard Bacospray Always Clean określający optymalne parametry procesu zamgławiania.

Zapytaj o urządzenie do dezynfekcji Bacospray>>

533 820 020

fb