Fantom Pro-Dent CT

Brak plików do pobrania
Fantom Pro-Dent CT jest innowacyjnym rozwiązaniem służącym do kontrolowania jakości stomatologicznych systemów tomograficznych oraz aparatów z funkcją 3D. Jest to pierwszy fantom dedykowany testowaniu tego typu aparatów, tworzący nowy standard w tym zakresie. Powstał on we współpracy z wiodącymi producentami stomatologicznych aparatów tomograficznych.Rozmiarami (15cm średnicy) odpowiada on ludzkiej czaszce, a wszystkie elementów testowe zlokalizowane są w miejscu odpowiadającemu szczęce. Pozwala to na wiarygodne i szybkie testowanie aparatów, nawet o ograniczonym polu obrazowania, a jego jakość oceniana jest w miejscu istotnym klinicznie.Fantomem Pro-Dent CT można wykonać następujące testy:
geometria obrazu
rozmiar piksela (matrycy)
artefakty
poziom szumu
jednorodność
liniowość
skala kontrastu
rozdzielczość wysokokontrastowa
rozdzielczość niskokontrastowa (progowy kontrast obrazu)
 
Dane techniczne:
moduł testowy o średnicy 150mm i grubości 40mm
zawiera cztery próbki sensytometryczne w kształcie walców wykonane z: teflon, nylon, polietylen i powietrze
zawiera cztery pręty o średnicy 3mm, wypełnione powietrzem, umieszczone w wierzchołkach kwadratu o boku 50mm
zawiera siedem obiektów nisko-kontrastowych w kształcie prętów o średnicy 2, 3, 4, 6, 8, 10, 12mm, wypełnionych substancją różniącą się gęstością o 3% względem tła.
zawiera siedem wzorów do oceny rozdzielczości wysokokontrastowej w zakresie 10-16 PL/cm
zawiera ziarno o średnicy 0.3mm
dodatkowy mały fantom wody: jednorodny cylinder wypełniony substancją o gęstości zbliżonej do gęstości wody: średnica 150mm, grubość 30mm
dodatkowy duży fantom wody: jednorodny cylinder wypełniony substancją o gęstości zbliżonej do gęstości wody: średnica 150mm, grubość 130mm
statyw testowy do umieszczania fantomu w odpowiedniej pozycji (główny moduł powinien być umieszczony pomiędzy małym a dużym fantomem wodnym)


Inne produkty firmy "MKJ Radiologia Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k."

MKJ Radiologia Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.

Wizytówka firmy

Formularz kontaktowy