CANON ADORA Cyfrowe aparaty RTG

Brak plików do pobrania
Zostaniesz przeniesiony na stronę, która obsługuje sprzedaż tego produktu
Cyfrowe aparaty RTG

CANON
to japoński koncern, który na rynku medycznym działa ponad 60 lat. Dzięki pasji tworzenia nowoczesnych technologii, a także pracy nad rozwiązaniami nowej generacji oraz współpracy z ekspertami z dziedziny medycyny, stał się światowym liderem na rynku obrazowania cyfrowego.

ADORA
-    najnowocześniejszy, w pełni cyfrowy aparat RTG wyznaczający klasę PREMIUM
-    ergonomia i prostota
-    szybkość i precyzja

Aparat wyposażony w dwa niezależne zawieszenia sufitowe lampy i detektora oraz stół RTG z jednopunktowym podparciem.

Każdy element systemu Adora został ergonomicznie zaprojektowany, aby poprawić komfort pracy i zmniejszyć obciążenie fizyczne personelu medycznego. Ten w pełni automatyczny, napędzany silnikowo system jest łatwy w obsłudze dzięki czemu personel może się całkowicie skupić na opiece nad pacjentami.

Urządzenie SmartHandle zastosowane w aparacie Adora pozwala na sterowanie wszystkimi ruchami aparatu za pomocą jednego joysticka.

Zautomatyzowane działanie z płynnymi, wspomaganymi elektrycznie ruchami zapewnia precyzyjne i łatwe pozycjonowanie detektora i lampy, nawet w przypadku skomplikowanych badań DR.Ergonomiczne urządzenie SmartHandle umozliwia jednoczesne sterowanie aparatem w płaszczyznach X,Y oraz Z.

Cyfrowy RTG - Adora w kilku zdaniach:
-    lampa i detektor na zawieszeniu sufitowym
-    szeroka gama detektorów cyfrowych Canon (mniejsza dawka promieniowania i lepsza jakość)
-    łatwe pozycjonowanie detektora i lampy, nawet w przypadku skomplikowanych badań DR
-    możliwość podglądu obrazów natychmiast po zakończeniu ekspozycji
-    szybki cykl odświeżania - gotowość do kolejnych ekspozycji zaledwie po chwili
-    kompatybilność z HIS, RIS, PACS oraz standardem DICOM
-   minimalna liczba przycisków - intuicyjna obsługa już po krótkim szkoleniu
-    komfort pracy personelu i bezpieczeństwo pacjenta
-    proste wyświetlania obrazów radiograficznych i fluoroskopowych

Każdy element systemu Adora został ergonomicznie zaprojektowany w celu zmniejszenia stresu i fizycznego obciążenia personelu medycznego. Ten w pełni automatyczny, zmotoryzowany system jest łatwy w obsłudze już od momentu uruchomienia. Dzięki mniejszej liczbie przycisków, krótszemu czasowi szkolenia i łatwości obsługi personel może się całkowicie skupić na opiece nad pacjentami.

Więcej zastosowań DR mniej wysiłku...
Firma Canon jest światowym liderem rynku technologii medycznych już od sześćdziesięciu lat. Wprowadzając na rynek cyfrowy aparat Adora, zaprojektowany wspólnie z firmą NRT, stworzyła najnowocześniejsze rozwiązanie z zakresu obrazowania cyfrowego pozwalające użytkownikom na znaczne przyspieszenie przepływu pracy przy jednoczesnym polepszeniu jakości opieki nad pacjentami.

Dzięki zastosowaniu szerokiej gamy detektorów cyfrowych Canon, aparat Adora pozwala na akwizycję subtelnych zmian kontrastowych i dużą szczegółowość obrazu, które przy użyciu konwencjonalnego filmu, byłyby po prostu niemożliwe do uzyskania. Obrazy poglądowe są dostępne już kilka sekund po zakończeniu ekspozycji, a szybki cykl odświeżania gwarantuje gotowość urządzenia do kolejnego naświetlenia po upływie zaledwie chwili od poprzedniej ekspozycji.

Maksymalna efektywność przy minimalnej dawce promieniowania...
Detektory Canon pozwalają na uzyskanie wysokiej jakości obrazów przy minimalnej ekspozycji pacjentów na działanie promieniowania RTG.

LANMIT
 - zaawansowana technologia firmy Canon zapewnia wysoką czułość umożliwiającą precyzyjną regulację dawki. Detektor pokryty jest scyntylatorem zawierającym kryształki jodku cezu (CsI). Pozwala to, w porównaniu do systemów konwencjonalnych, na uzyskanie efektywniejszej absorpcji promieniowania RTG oraz lepszego stosunku sygnału do szumu.

Urządzenie SmartHandle:
Ciężka praca wykonywana za Ciebie. Urządzenie Adora SmartHandle zapobiega ryzyku przeciążenia pleców personelu. Automatyczne działanie z płynnymi, wspomaganymi elektrycznie ruchami umożliwia precyzyjne i łatwe pozycjonowanie detektora i lampy, nawet w przypadku skomplikowanych badań DR.
Ergonomiczne urządzenie SmartHandle umożliwia jednoczesne sterowanie do 3 ruchów w płaszczyznach X, Y oraz Z. Oprogramowanie umożliwia intuicyjną i łatwą
obsługę, nawet jeśli poszczególne części systemu są przechylone i obrócone.
Przyjazny dla użytkownika intuicyjny ekran dotykowy służący do wyświetlania i sterowania ruchami aparatu, pozostaje zawsze w pozycji horyzontalnej niezależnie od ustawienia lampy RTG.
Krótkie, proste menu i intuicyjne ikony prowadzą użytkownika przez każdy krok procedury DR. Ekran dotykowy wyświetla również dane pacjenta i pozycjonowania aparatu. Stół umożliwiający swobodny dostęp do pacjenta. Wytrzymały stół wykonany z włókna węglowego z obrotowym blatem o dużym zakresie rotacji względem podstawy umożliwia łatwy dostęp do pacjenta. Regulacja rotacji i wysokości odbywa się z poziomu panelu sterowania umieszczonego na stole. Dwa teleskopowe ramiona mocujące lampę RTG oraz detektor mogą być pozycjonowane niezależnie. Pozwala to na horyzontalną projekcję z każdego miejsca stołu - umożliwiając obrazowanie zarówno lewego jak i prawego stawu biodrowego bez konieczności zmiany ułożenia pacjenta.

Wygodny syfitowy system podwieszania...
Opcjonalny sufitowy system podwieszania pacjenta jest nieodzowny podczas postępowania z pacjentami unieruchomionymi, będącymi w podeszłym wieku lub otyłymi. System ten, składający się ze zintegrowanego podnośnika sufitowego oraz szelek, umożliwia personelowi łatwe pozycjonowanie pacjentów z zachowaniem ich maksymalnego komfortu.

Wygodny podglad obrazów RTG...
Obrazy można przeglądać natychmiast po zakończeniu ekspozycji, bezpośrednio na stacji technika. Można je zaznaczać i wysyłać bezpośrednio do szpitalnego systemu PACS (Picture Archiving and Communication System) - zarządzając obrazami medycznymi i archiwizując je w prosty sposób. Kompatybilność ze standardem DICOM umożliwia również bezproblemowy transfer danych do dowolnego urządzenia wyjściowego obsługującego DICOM (np. drukarki,czy opisowej stacji lekarskiej).

Nowe oprogramowanie Adora:
Oprogramowanie sterujące systemem pozwala na akwizycję i wyświetlanie obrazów radiograficznych i fluoroskopowych w prosty i bezproblemowy sposób. Oprogramowanie umożliwia wyświetlanie obrazów w wysokiej rozdzielczości oraz ich zaawansowane przetwarzanie, jak również oferuje wszystkie charakterystyczne funkcje standardu DICOM.
Parametry ekspozycji przekazywane są z generatora do oprogramowania
obrazującego (nagłówki DICOM) również w celach referencyjnych i dokumentacyjnych.
Z dumą przedstawiamy platformę oprogramowania oferującą mnogość nowych funkcji i stanowiącą fundament przyszłych aktualizacji, by wyjść naprzeciw Twoim wymaganiom.

Elementy nowej platformy to:
-    funkcja „Repeat last autoposition” (Powtórz ostatnią pozycję automatyczną)
-    funkcja „Go one autoposition back” (Ostatnia pozycja automatyczna) i inne
-    intuicyjny interfejs użytkownika Adora Stitching umożliwia łączenie obrazów RTG w zaledwie kilku krokach
    
ADORA RF
 - fluroskopia i radiografia wszystko w jednym urządzeniu.

Aplikacje kliniczne systemu RF:
-    pielogram z dożylnym podaniem kontrastu (IVP)
-    pielogram - wsteczny i następowy
-    cystogram lub uretrogram następowy
-    artrogram (ramię, łokieć, nadgarstek, biodro, kolano, kostka)
-    nakłucie lędźwiowe
-    radiogram przełyku/kontrast barytowy (pozycja stojąca)
-    radiograficzne badania zatok, przetok itd. z wstrzyknięciem kontrastu i fluoroskopią
    na żądanie (bez DSA)
-    cholangiogram (bez DSA)
-    wprowadzanie cewnika z kontrastem (bez DSA)
-    fluroskopia ogólna

Aparat Adora RF - lider dwóch światów
Poznaj niezrównaną łatwość obsługi urządzenia Adora. Każdy element został zaprojektowany w celu zwiększenia efektywności przy jednoczesnym odciążeniu personelu medycznego.
System Adora RF wyposażony jest w detektor z płaskim panelem CXDI-50RF firmy Canon pozwalającym na pracę w trybie radiografii oraz fluoroskopii.
Adora RF jest doskonałym rozwiązaniem w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu,
np. rano używanych do badań fluoroskopowych, a po południu do badań radiografii ogólnej.
Dodatkowo charakteryzuje się bardzo wysoką czułością oraz jakością obrazowania.
Adora RF z detektorem CXDI-50RF pozwala na uzyskiwanie szybkości odświeżania obrazu do 30 klatek/s, umożliwiając uzyskanie dynamicznych sekwencji obrazów
rejestrowanych w czasie rzeczywistym, które następnie można odtwarzać w pętli CINE.
Możliwe jest również wieloklatkowe obrazowanie radiograficzne z prędkością do 15 klatek/s.

Jednodetektorowy w pełni cyfrowy aparat RTG z zawieszeniem sufitowym (aparat dedykowany dla mniejszych pracowni RTG oraz jednostek prywatnych)

Cyfrowy system RTG na zawieszeniu sufitowym z jednym detektorem CANON umieszczonym na panelu ściennym oraz mobilnym stołem RTG. Takie mocowanie detektora zapewnia dużą elastyczność i funkcjonalność systemu.
Bez problemu można wykonywać różnego rodzaju projekcje poziome, pionowe oraz skośne. Dzięki zastosowaniu mobilnego stołu RTG można bez problemu wykonać zdjęcie w pozycji stojącej, a także pacjentowi na łóżku szpitalnym oraz wózku inwalidzkim. Szeroka gama cyfrowych detektorów przewodowych oraz bezprzewodowych, stacjonarnych oraz przenośnych serii CXDI firmy CANON pozwala na dowolną konfigurację systemu w zależności od profilu działalności jednostki.

Możliwe konfiguracje systemu:
-    tryb w pełni manualny
-    auto tracking - automatyczne podążanie lampy względem detektora
-    tryb w pełni automatyczny

1.Dwudetektorowy w pełni cyfrowy aparat RTG z zawieszeniem sufitowym (dedykowany dla dużych pracowni RTG)
Aparat z zawieszeniem sufitowym z dwoma detektorami Canon.
Standardowo posiada generator wysokiej częstotliwości o różnych mocach (20-80 kW), duży wybór programów anatomicznych, dwuogniskową lampę RTG i automatyczny kolimator.
Ponadto wyposażony jest w dwa detektory cyfrowe Canon (43 x 43 cm, jeden w stole, drugi w stojaku płucnym), stół RTG z elektrycznie regulowaną wysokością blatu i stojak do zdjęć płucnych z możliwością pochylenia detektora oraz funkcjonalny panel dotykowy typu „touch screen”.
Aparat posiada nowoczesne, w pełni zmotoryzowane, teleskopowe zawieszenie sufitowe lampy RTG.
Przy obudowie lampy zamontowano ciekłokrystaliczny ekran dotykowy z możliwością ustawiania parametrów generatora oraz automatycznego pozycjonowania lampy. Dostępna jest funkcja Auto-Tracking - automatycznego podążania lampy za detektorem oraz Auto-SID - automatycznego utrzymywania zadanej odległości SID.

Kompaktowy w pełni cyfrowy aparat RTG na zawieszeniu typu U (dedykowany dla prywatnych przychodni oraz mniejszych zakładów radiologii)

Uniwersalny kostno-płucny cyfrowy aparat rentgenowski, który cechuje kompaktowa budowa. Posiada ergonomicznie zaprojektowany panel sterowania, generator wysokiej częstotliwości i dwuogniskową lampę RTG. System wyposażono w detektor cyfrowy Canon (43 x 43 cm), funkcje automatycznego pozycjonowania statywu do wybranego rodzaju ekspozycji wraz z opcją umożliwiającą wszystkie ruchy statywu (góra/dół/obrót), a także elektryczną regulację odległości SID. Dodatkowy element systemu stanowi panel dotykowy typu „touch screen”, pilot zdalnego sterowania i mobilny stół do zdjęć RTG z możliwością regulacji wysokości blatu.

Firma Canon oferuje mobilne rozwiązania umożliwiające wykorzystanie obrazowania DR zgodnie z potrzebami, niezależnie od miejsca.
Urządzenie Easy Moving Plus zaprojektowano do użytku szpitalnego, podczas gdy urządzenie Dragon stanowi idealne rozwiązanie dla sił polowych i ratunkowych działających w trudnym terenie.
Obydwa systemy współpracują z detektorami CXDI-55C lub CXDI-60G umożliwiając precyzyjne obrazowanie cyfrowe.

EASY MOVING PLUS
To innowacyjny napędzany silnikiem cyfrowy aparat RTG do zdjęć przyłóżkowych zapewniający pełną mobilność obrazowania cyfrowego w środowisku szpitalnym.
Oferując znaczne zwiększenie przepływu pracy, umożliwia precyzyjne i natychmiastowe obrazowanie DR w każdym miejscu (w tym w wąskich przestrzeniach pomiędzy łóżkami szpitalnymi). Łatwy do manewrowania w najbardziej zatłoczonych obszarach, umożliwia bezpieczne i dokładne pozycjonowanie z milimetrową precyzją.
Aparat Easy Moving Plus wyposażono w pełną gamę generatorów o różnych mocach, co pozwala uzyskać obrazy o wysokiej jakości. Pozostałe korzyści obejmują
większe bezpieczeństwo i komfort przewożenia urządzenia, łatwiejszą obsługę, bezproblemowe rozwiązania sieciowe, możliwość precyzyjnego podawania dawki.

DRagon
Kompaktowy aparat RTG do zdjęć przyłóżkowych gwarantujący wysoką efektywność w zastosowaniach polowych oraz ratunkowych. Można go łatwo złożyć w celu przewiezienia, a następnie szybko rozstawić w ciągu zaledwie dwóch minut. Wymaga źródła zasilania prądem przemiennym o napięciu 230V.
Aparat DRagon stanowi idealne rozwiązanie dla klasycznej opieki zdrowotnej, jak również obsługi wydarzeń publicznych i sportowych, pomocy humanitarnej oraz medycyny wojskowej.
Zapewnia dokładną diagnozę na miejscu, pozwalając na użycie detektorów Canon nawet w obszarach trudno dostępnych.
Zaawansowana łączność poprzez DICOM umożliwia przesyłanie obrazów do dowolnego miejsca na świecie..
Inne produkty firmy "MIRO Sp. z o.o."

MIRO Sp. z o.o.

Wizytówka firmy

Formularz kontaktowy