Kotary / Parawany

Brak plików do pobrania
Kotary / Parawany

Kotary ochronne typ: PK
– łatwo przesuwne i niezwykle praktyczne kurtyny antypromienne. Wykonywane z powlekanej gumy ołowiowej o równoważniku 0,5 mm Pb. W połączeniu z odpowiednią prowadnicą tworzą kompletny zestaw ochronny RTG.

Prowadnice:
* Typ: PW (prowadnica do kotary-sufitowej): wraz z kotarą ma zastosowanie przy zabezpieczaniu np.: okien zewnętrznych, drzwi, ścian. Konieczne pozostawienie odpowiedniego miejsca na możliwość przesuwania kotary.
* Typ: PO (prowadnica do kotary-obrotowej): instalowana do ściany na specjalnym wsporniku (patrz fot. PK/PO). Zawieszona kotara pozwala operatorowi na schowanie się podczas ekspozycji RTG.
* Typ: PR (prowadnica do stołu operacyjnego): mocowana do szyny stołu operacyjnego za pomocą uniwersalnych uchwytów sprzętowych. Standardowo zawieszone na prowadnicy są dwie kotary o wymiarch 70x80 cm jako część stała i 50x80 jako częsć ruchoma połączone ze sobą trzpieniem umożliwiającym ustawienie częsci ruchomej w zakresie 90 stopni.
Parawany ochronne – zabezpieczają przed promieniowaniem jonizującym. Wszystkie typy na systemie jezdnym, wykonane z powlekanej gumy ołowiowej o równoważniku 0,5 mm Pb.

Parawany dostępne są w wersji:
* Typ: PJ (POJEDYNCZY): szerokość 70 cm, wysokość 100 cm z możliwością regulacji.
* Typ: PD (PODWÓJNY) : szerokość 70 cm, wysokość regulowana od 100 do 180 cm.
* Typ: PV (VERTICAL) : szerokość 70 cm, wysokość 75 cm, w postaci pasków o szerokości 15 cm zachodzących na siebie (min. 3 cm).
Inne produkty firmy "BETA Biuro Handlowo-Usługowe S.C."
Fartuchy jednostronne

Fartuchy jednostronne Fartuchy jednostronne występują w dwóch kategoriach: * lekkie – 0,25 mm Pb na całej powierzchni * ciężkie – 0,35 lub 0,5 mm Pb z przodu i 0,25 na pozostałych częściach Wszystkie fartuchy jednostronne zabezpieczają przód, boki i łopatki użytkownika, występują w czter (...)

więcej informacji
Jednopalcowa ochrona rąk

 Jednopalcowa ochrona rąk Typ: AD – służy do ochrony dłoni i przedramienia operatora podczas zabiegów wykonywanych przy użyciu aparatu RTG. Dostępne w trzech rozmiarach S, M, L oraz równoważnikach Pb 0,25; 0,35; 0,50 mm

więcej informacji
Ochrona ramienia

 Ochrona ramienia Typ: AR – jest formą dużego kołnierza sięgającego poza ramiona użytkownika z zapięciem typu "rzep" w części tylnej. Występuje w wersji dla dorosłych (średnica 40 cm).

więcej informacji
Ochrona tarczycy

 Ochrona tarczycy Typ: AT – chroni obszar szyi podczas ekspozycji rentgenowskiej. Wykonane w formie stójki ze śliniakiem i zapięciem typu rzep.

więcej informacji
Ochrona ciała do prześwietleń kręgosłupa

 Ochrona ciała do prześwietleń kręgosłupa Typ: AK – chroni ciało przed radiacją podczas prześwietleń kręgosłupa. Wykonany w formie szala zakładanego na szyję, który opada wzdłuż ciała użytkownika. Długość można dowolnie regulować za pomocą taśm samoprzyczepnych.

więcej informacji
Akcesoria ochronne

Akcesoria ochronne Seria produktów służących zabezpieczeniu przed promieniowaniem została zaprojektowana tak, aby pogodzić wygodę i bezkompromisową ochronę przed promieniowaniem wtórnym. Wykonane zostały z lekkiej wielowarstwowej i elastycznej gumy ołowiowej zapewniającej doskonałe właściwości u (...)

więcej informacji
Szkło ochronne

Szkło ochronne Służy do ochrony przed szkodliwym działaniem promieniowania rentgenowskiego. Szkło ochronne RTG (typ SN) oprawione w specjalną ramę (typ ER) stosować można do zabudowy w murze, np. jako okno wglądowe ze sterowni pracowni rentgenowskiej, w drzwiach i parawanach stałych oraz na ruch (...)

więcej informacji
Okno ochronne RTG

Okno ochronne RTG Okno ochronne RTG składa się ze szkła ołowianego oraz z ramy ANTI-X z aluminium lakierowanego proszkowo, z wkładką ołowiową. Wnęka okienna wykończona jest płytą laminowaną w kolorze białym. Przygotowanie otworu w ścianie – przykład Wymiary wewnętrzne to wymiary wykończon (...)

więcej informacji
Ruchoma szyba rentgenoochronna

Ruchoma szyba rentgenoochronna Ruchomy system, w którym jest umocowana szyba umożliwia swobodę poruszania szybą. System jest wygodny i łatwy w użyciu, może być umocowany do statywu jezdnego lub też do sufitu. Ruchoma szyba zapewnia operatorowi wymaganą ochronę przed promieniowaniem rentgenowsk (...)

więcej informacji
Ekrany mobilne - parawany ochronne

Ekrany mobilne - parawany ochronne Seria parawanów ochronnych RTG wykonanych z płyty AntiX osadzonej w ramie z anodowanego aluminium. Mobilność parawanów zapewniają cztery skrętne gumowe kółka przykręcone w dolnej części ekranu. Ekran AntiX wykonany z płyty laminowanej w kolorze biały z wkłade (...)

więcej informacji
Ekrany ochronne - samonośne ścianki działowe

Ekrany ochronne - samonośne ścianki działowe Wkładka ołowiowa w kształtownikach gwarantuje szczelność antypromienną całej konstrukcji. Łatwość i szybkość montażu, możliwość odzyskania każdego elementu i zamontowania go w nowym miejscu, to gwarancja dynamiki i elastyczności w zagospodarowywaniu (...)

więcej informacji
Ekrany ochronne – panele ścienne

Ekrany ochronne – panele ścienne - Wykonane z płyty wiórowej drewnianej, nietoksycznej, powlekanej obustronnie uszlachetnionym laminatem, odpornym na uderzenia, rysy; normalnie w kolorze białym matowym. Inne kolory - na zamówienie, realizowane zgodnie z terminami produkcji i dostaw. Grubość ca (...)

więcej informacji
Wieszaki

Wieszaki * Wieszak ścienny (typ WT) na fartuchy RTG, z trzema obrotowymi ramionami umożliwiającymi szybki dostęp do fartuchów, wykonany ze stali, pokrytym białym lakierem proszkowym. Możliwość mocowania do ściany. * Wieszak z trzema lub sześcioma obrotowymi ramionami na ruchomym statywie (typ (...)

więcej informacji

BETA Biuro Handlowo-Usługowe S.C.

Wizytówka firmy

Formularz kontaktowy