Testy Aparatury RTG

Brak plików do pobrania

Firma MKJ Radiologia posiada Laboratorium wykonujące testy kontroli jakości aparatury rentgenowskiej zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia .

Przeprowadzamy testy:

·         SPECJALISTYCZNE

·         AKCEPTACYJE

·         PODSTAWOWE

korzystając z nowoczesnego sprzętu pomiarowego wiodących producentów.

Posiadamy młody, wykwalifikowany personel ,który stale podnosi swoje kompetencje .

Bierzemy czynny udział w szkoleniach, a także konferencjach, organizowanych przez  instytucje państwowe, takie jak Krajowe Centrum Ochrony Radiologicznej czy Polskie Centrum Akredytacji.

Więcej…

Inne produkty firmy "MKJ Radiologia Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k."
Pro-MAM AEC PMMA

Zestaw płyt do kontroli systemu Automatycznej Kontroli Ekspozycji. Dane techniczne: - 3szt. grubości 20mm - 1szt. grubości 10mm - 2szt. grubości 5mm wykonane z przeźroczystego PMMA Pozostałe cechy: fantom jest zgodny z: - PN-EN 61223-3-2 - IEC 61223-3-2 - fantom posiada certyfikat CE   Do fanto (...)

więcej informacji
Pro-RTG AEC PMMA

Zestaw płyt PMMA do kontroli działania systemu Automatycznej Kontroli Ekspozycji (AEC). Dane techniczne: - 9szt. 240x240x20mm - 1szt. 240x240x10mm - 2szt. 240x240x5mm   Wykonane z przeźroczystego PMMA opcjonalna jednorodna płyta z najczystrzego Al o wymiarach 240x240x25mm (Pro-RTG AEC 25 Al) P (...)

więcej informacji
Fantom Pro-Dent CT

Fantom Pro-Dent CT jest innowacyjnym rozwiązaniem służącym do kontrolowania jakości stomatologicznych systemów tomograficznych oraz aparatów z funkcją 3D. Jest to pierwszy fantom dedykowany testowaniu tego typu aparatów, tworzący nowy standard w tym zakresie. Powstał on we współpracy z wiodącymi pro (...)

więcej informacji
Fantom Pro-Digi

Fantom do przeprowadzania testów podstawowych, fizycznych parametrów aparatów rentgenowskich w cyfrowej i ucyfrowionej radiografii ogólnej, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia i polską normą PN-EN 61223-3-1: kolimacja i geometria wiązki pozycja i rozmiar efektywnego pola promieniowania dynami (...)

więcej informacji
Termohigrometr

Termohigrometr Termikplus   Funkcje: -miernik temperatury i wilgotności  -pomiar temperatury w °C  -pomiar wilgotności w % RH  -rozdzielczość 0,1  -dostęp do wartości maksymalnej i minimalnej  -pomiar czasu od ostatniego resetu wartości maksymalnej i minimalnej  -sygnalizacja niskiego stanu bateri (...)

więcej informacji
Miernik siły kompresji mammografia

Miernik siły kompresji w mammografii do pomiaru siły ucisku. Niezbędna do wykonywania testów podstawowych w mammografii.   Dane: - zakres pomiaru do 25kg- dostępne jest także wersja z wyższym zakresem - dokładność 10g - duży wyświetlacz LCD - podświetlany - prosta obsługa - 3 klawisze - wymiary sza (...)

więcej informacji
DAP W2 PEHAMED dawkomierz

Przezroczysta komora jonizująca z zintegrowaną elektroniką i zewnętrznym wyswietlaczem LCD (jeden wiersz). Zewnatrzny wyświetlacz może być zainstalowany na pulpicie sterowania aparatu RTG i podlączaony do komputera lub drukarki. Inne parametry - tak jak przy DAP W1. Dane techniczne: -powtarzalność: (...)

więcej informacji
DAP W1 PEHAMED dawkomierz

Przezroczysta komora jonizacyjna z zintegrowaną elektroniką i wbudowanym wyświetlaczem. Dawkomierz DAP W1 został zaprojektowany do zamontowania go w szynach kolimatora aparatu rentgenowskiego w celu pomiaru wartości dawki DAP w badaniach radiologicznych. Dawkomierz jest łatwy w montażu - montaż może (...)

więcej informacji
Detektor Mammograficzny

Detektor kompatybilny z dozymetrem ALPHA plus, słuzy do wykonywania testów stałości (testów podstawowych) analogowych i cyfrowych mammografów. zakres energii: 24kV - 40kV Efektywna moc dawki: 0,1mGy/s - 500mGy/s

więcej informacji
Detektor w ekwiwalencie pacjenta

Kompatybilny z dozymetrem ALPHA plus, służy do wykonywania testów stałości (testów podstawowych) w analogowej radiografii ogólnej oraz fluoroskopii oraz cyfrowej fluoroskopii.  Detektor znajduje siępowyżej ekwiwalentu pacjenta (25 mm Al), pod płytą mocującą. Zakres energii: 50kV - 155kV Efektywna m (...)

więcej informacji
Detektor Finger PEHAMED

Detektor typu FINGER do dozymetru ALPHA PLUS do wykonywania testów podstawowych analogowych i cyfrowych aparatów RTG (radiografii ogólnej i fluoroskopii). Detekor nadaje się także do umieszczenia go w specjalnie przystosowanym do tego ekwiwalencie pacjenta. Zakres energii:   50kV - 155kV Efektywna (...)

więcej informacji
Cyfrowy luksomierz PEHAMED CD LUX

Cyfrowy miernik luminancji (cd/m²) i luksomierz (lux)  (w zestawieniu z dwoma detektorami, które nie są w zestawie)  Detektor do Cd/m2 jest wykorzystywany do pomiarów  negatoskopów oraz monitorów.  Detektor do pomiarów Lux służy do kontroli natężenia oświetlenia zewnętrznego.    Specyfikacja technic (...)

więcej informacji
Fantom Pro-Euro

Fantom do testowania parametrów technicznych aparatów mammograficznych zgodnie z Europejskimi wytycznymi odnośnie Zapewniania Jakości w mammografii (“European Guidelines for Quality Assurance in Mammography Screening”), rozporządzeniem Ministra Zdrowia i polską normą PN-EN 61223-3-2. Fantom umozliwi (...)

więcej informacji
Pehamed Densonorm 21 Eco

21-stopniowy sensytometr i densytometr z ramieniem pomiarowym zintegrowane w jednym urządzeniu. Urządzenie do kontroli jakości zdjęć rentgenowskich. Cechy produktu: - dwa urządzenia (sensytometr/densytometr) w jednym urządzeniu, - sterowanie mikroprocesorowe,  - waga urządzenia : okolo 100 (...)

więcej informacji
Fantom Alpha PEHAMED

Fantom pozwalający na skontrolowanie zgodności pola świetlnego z faktycznym polem wiązki rentgenowskiej, osiowości lampy rentgenowskiej, powtarzalności ekspozycji i odwzorowania obiektów o niskim kontraście. Opcjonalnie dostepny także z elementem do pomiaru rozdzielczości przestrzennej.

więcej informacji
Fantom Pro-Alfa

Fantom Pro-Alfa służy do pomiarów w radiografii ogólnej i fluoroskopii. Umozliwia pomiar parametrów takich jak: - kolimacja i geometria wiązki - pozycja i rozmiar efektywnego pola promieniowania - dynamiczny kontrast obrazu - rozdzielczość przestrzenna elementów o wysokim i niskim kontraście - zniek (...)

więcej informacji
Pehamed Densonorm 21 E

21-stopniowy sensytometr i densytometr z ramieniem pomiarowym zintegrowane w jednym urządzeniu. Urządzenie do kontroli jakości zdjęć rentgenowskich. Cechy produktu: - dwa urządzenia (sensytometr/densytometr) w jednym urządzeniu,   - sterowanie mikroprocesorowe,   - waga urządzenia : okolo 1500g   (...)

więcej informacji
Fantomy Pro-Dent

Zestaw fantomów stomatologicznych do wykonywania wszystkich wymaganych testów podstawowych w stomatologii przy aparatach punktowych, panoramicznych i cefalometrycznych.  Umożliwia wykonanie następujących testów:   - test powtarzalności ekspozycji / dawki - test stałości procesu wywoływania - test os (...)

więcej informacji
Pehamed Dozymetr Alpha Plus

Dozymetr z wyświetlaczem LCD (wyświetlacz ciekłokrystaliczny), posiada kilka interfejsów i wtyczki do różnych detektorów. Służy do testowania stałości parametrów wszystkich analogowych i cyfrowych rentgenowskich aparatów. Dozymetr mierzy: -dawkę promieniowania, -moc dawki, -czas ekspozycji  U (...)

więcej informacji

MKJ Radiologia Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.

Wizytówka firmy

Formularz kontaktowy