RadiForce RX211 21

Brak plików do pobrania
Monitor kolorowy Eizo RadiForce RX211 21

PRODUCENT: Eizo 

RadiForce RX211 21 monitor 2 MPix kolorowy

Urządzenia o rozdzielczości 2 MP wyposażone są w funkcję kontroli równomierności podświetlenia. Wysoki poziom jasności w modelu kolorowym sprawia, że doskonale nadaje się on również do pracy z obrazami monochromatycznymi. 

Funkcja Independent Image Setting 
W połączeniu z oprogramowaniem ScreenManager Pro for Medical, funkcja Independent Image Setting pozwala na określenie, która część obrazu ma być wyświetlana z oddzielnie dobranymi dla danego typu badania 
ustawieniami skali szarości oraz poziomu jasności.

Funkcja Image Rotation 
W konstrukcję monitora wbudowany jest czujnik, dzięki któremu monitor „wie”, czy został ustawiony do pracy w trybie pejzażowym, czy portretowym i automatycznie zmienia sposób wyświetlania obrazu. Oznacza to, że nie zużywa mocy procesora komputera i nie wpływa na wydajność stacji roboczej.  

Wybór trybu pracy 
Znajdujące się na przedniej ściance przyciski umożliwiają przełączanie się między różnymi trybami wyświetlania obrazu, charakterystycznymi dla diagnostyki CR, CT czy obrazów endoskopowych. Po zainstalowaniu 
aplikacji ScreenManager Pro for Medical możliwe jest automatyczne przełączanie trybu wyświetlania, w zależności od wykorzystywanego programu.

Funkcja DUE 
Realizowana przez elektronikę monitora funkcja Digital Uniformity Equalizer (DUE) na bieżąco steruje podświetleniem tak, aby na całej poierzchni ekranu uzyskać jednorodne odwzorowanie koloru czy szarości. 

Dane techniczne:
- rozdzielczość naturalna 1200x1600 punktów 
- przekątna ekranu 21 540 mm
- pole obrazu 324x432 mm
- obraz 10 bitowy: 16,77 miliona z palety obraz 1,06 miliarda kolorów 
- plamka 0,270 mm
- matryca TFT IPS, kontrast 1100:1, jasność 750 cd/m2 
- kąt widzenia 170º/170º. 
- czas reakcji 25 ms
- wejście cyfrowe DVI-D 24 pin, analogowe D-Sub mini 15 pin
- częstotliwości odświeżania poziomego analogowo 24 - 100 kHz, pionowego 49 - 86 Hz (1600x1200: 49-76 Hz)
- częstotliwości odświeżania poziomego cyfrowo 31 - 100 kHz, pionowego 59 - 61 Hz (VGA text 69-71 Hz)
- interfejs USB do zarządzania pracą monitora i jego kalibracji
- regulowana wysokość i kąt nachylenia panelu LCD
- obudowa monitora czarna
- pobór mocy praca 110W czuwanie poniżej 3W.

Wyróżniki monitora:
- funkcja DUE (Digital Uniformity Equalizer) zapewniającą równomierne podświetlenie całego panelu monitora
- funkcja Brightness Stabilization (opatentowana przez EIZO) stabilizująca poziom jasności panelu LCD zaraz po włączeniu monitora lub po wyjściu ze stanu uśpienia. Równocześnie, układy te, w pewnym zakresie, stabilizują jasność monitora w długim okresie użytkowania, kompensując naturalną degradację podświetlenia.
- sprzętowa kalibracja monitora przy użyciu sensora kalibracyjnego UX (GX2)
- funkcja LEA (Lifetime Expectancy Analizer) kontrolująca stopień degradacji systemu podświetlenia panelu LCD

Stabilizacja jasności (Brightness Stabilization)
W monitorach serii RadiForce zastosowano specjalny, opatentowany przez Eizo układ elektroniczny stabilizujący poziom jasności. Ma to zasadniczy wpływ na wierność odwzorowania obrazu, szczególnie tuż po włączeniu urządzenia. W odróżnieniu od innych monitorów,  które potrzebują około 20 min. od włączenia, by poprawnie wyświetlić obraz, monitory Eizo już po 90 sekundach umożliwiają w pełni miarodajne diagnozowanie. To rozwiązanie gwarantuje około 350 dodatkowych dni pracy urządzenia zaoszczędzonych na wygrzanie monitora w ciągu 3 lat eksploatacji. Układ ten automatycznie kompensuje utratę jasności powstałą na skutek działania temperatury czy upływu czasu.

Szerokie kąty widzenia
Kąty widzenia dochodzą do 170° z minimalnym przesunięciem koloru podczas patrzenia z boku.

Funkcja Backlight Saver 
Przy zastosowaniu aplikacji ScreenManager Pro for Medical możliwe jest automatyczne wyłączenie podświetlenia monitora, kiedy ten wchodzi w stan spoczynku i ponowne jego włączenie, kiedy urządzenie powraca do trybu pracy. Dzięki temu, o 11% zmniejszony został poziom poboru energii oraz spowolniono proces zużywania się świetlówek (około 110 dni oszczędności w ciągu trzech lat eksploatacji).

Ergonomiczna konstrukcja
Wąskie ramki sprawiają, że urządzenie zajmuje mniejszą przestrzeń i ułatwia pracę w konfiguracjach wielomonitorowych. Podstawa umożliwia również regulację wysokości, orientacji, nachylenia oraz obrót.

Normy jakości
Monitory EIZO spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa, medyczne oraz normy emisji EMC. Posiadają certyfikaty TÜV/GM, UL60601-1, CE, CB, CSA C22.2 No.601-1, VCCI, FCC oraz FDA 510 (k). Monitory posiadają certyfikat zgodności z dyrektywą 93/42/EEC Medical Devices Class I. Certyfikat ISO 13485 
Otrzymanie certyfikatu ISO 13485 potwierdza zdolność EIZO do zaspokajania najbardziej wygórowanych standardów w dziedzinie jakości, procesu produkcyjnego oraz obsługi klienta.
Inne produkty firmy "Ultraviol sp.j."

Ultraviol sp.j.

Wizytówka firmy

Formularz kontaktowy