Komora kriogeniczna

Brak plików do pobrania
Przeznaczenie
Komora kriogeniczna (kriokomora) jest przeznaczona do przeprowadzania wieloosobowych zabiegów krioterapii ogólnoustrojowej. 

Lecznicze działanie krioterapii ogólnoustrojowej:
  • choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe,
  • choroby kości z osteoporozą,
  • ostre i zastarzałe urazy, w tym sportowe i pooperacyjne
  • rehabilitacja neurologiczna,
  • oparzenia,
  • zwalczanie przewlekłych bólów patologicznych,
  • dermatologia - leczenie m.in. łuszczycy, zakażeń wirusowych, włókniaków, brodawek,
  • zalecana sportowcom - wspomaga trening wytrzymałościowy, zwiekszając wydajność mięśni, zmniejsza napięcie mięśniowe,
  • walka z nadwagą i cellulitem - udowodnione działanie,
  • odnowa biologiczna osób żyjących w stresie, zapracowanych.

Główne cechy : Komora kriogeniczna (kriokomora) to zespół dwóch chłodzonych pomieszczeń – komory wstępnej i komory zasadniczej.
Temperatura jest regulowana przez obsługującego w zakresie od -40 do -60 stopni C w komorze wstępnej i od -100 do -160 stopni C w komorze zasadniczej.
Czas przebywania pacjentów w obu komorach jest również regulowany przez obsługującego i wynosi do 3 minut dla każdej komory. 
Zarówno temperatura jak i czas zabiegu mogą być dobierane indywidualnie dla każdego zabiegu.

ZALETY kriokomory: - stosunkowo niskie koszty inwestycji, - niskie koszty eksploatacji, - niskie zużycie gazu kriogenicznego, - bardzo szybki czas wymrażania kriokomory, - szybki zwrot inwestycji, - niewielkie wymogi lokalowe, - prosta obsługa, - bardzo dobry kontakt z pacjentem zabiegu, - możliwa regulacja temperatury i czasu zabiegu indywidualnie dla każdej grupy pacjentów, - z zabiegów mogą korzystać osoby cierpiące na klaustrofobię – komora kriogeniczna jest „otwarta” od góry – nie posiada dachu, co czyni również sam zabieg bardziej komfortowym dla pacjenta, - duże bezpieczeństwo pacjentów podczas zabiegu, - spełnia wytyczne NFZ dotyczące refundacji zabiegów. 

Wymogi lokalowe:
Komora kriogeniczna powinna znajdować się w pomieszczeniu nie mniejszym niż L x B x H = 5,0 x 4,0 x 2.8m /dla komory 2-3 osobowej/ oraz L x B x H = 5,5 x 4,5 x 2.8 m /dla komory 4-5 osobowej/
Zaleca się by komora kriogeniczna była umieszczona w oddzielnym pomieszczeniu, bez możliwości nieograniczonego dostępu osób „trzecich”.
W bezpośrednim sąsiedztwie komory kriogenicznej nie powinny znajdować się baseny, urządzenia do hydromasażu ani inne urządzenia znacznie zwiększające wilgotność powietrza w pomieszczeniu.
Komora kriogeniczna powinna znajdować się w pomieszczeniu z dobrze działającą wentylacją mechaniczną o odpowiedniej krotności wymian na godzinę.

Zbiornik kriogeniczny:
Źródłem zimna w komorze kriogenicznej jest dostarczane z zewnętrznego zbiornika kriogenicznego ciekłe /syntetyczne/ powietrze /dla kriokomór na ciekłe powietrze/ lub ciekły azot /dla kriokomór na ciekły azot/. 

Inne produkty firmy "ERES MEDICAL Sp. z o.o."

ERES MEDICAL Sp. z o.o.

Wizytówka firmy

Formularz kontaktowy