Nosze rolowane typu SKED z materacem

Brak plików do pobrania

Specyfikacja techniczna

  • Korpus noszy RS-100 zrobiony jest z elastycznego tworzywa pozwalającego na zmianę jego kształtu od płaskiego przez półcylindryczny do cylindrycznego.
  • Dookoła obwodu korpusu noszy umiejscowione są okrągłe otwory z metalowymi pierścieniami w celu zamocowania liny, taśm, uchwytów i innego sprzętu niezbędnego do zabezpieczenia poszkodowanego podczas transportu.
  • Zastosowane w noszach taśmy i liny posiadają wytrzymałość 22 kN (2200 kg).
  • Maksymalne dopuszczalne obciążenie noszy wynosi 200 kg.

Opis szczegółowy

Zwijane nosze ratownicze SKED stanowią nośną, ochronną konstrrukcję dla materacy próżniowych do transportu ratowniczego w trudnym terenie. Poszkodowany zabezpieczony materacem typu vacu i umiejscowiony w noszach może być transportowany poprzez: noszenie, ciągnięcie, wyciąganie i opuszczanie w pozycji pionowej lub poziomej oraz zawieszanie pod helikopterem w transporcie śmigłowcowym. Główne zalety to skuteczna ochrona materaca próżniowego przed uszkodzeniami podczas transportu w trudnym terenie, duża możliwość manewru w każdym terenie i sytuacji, możliwość absorpcji wstrząsów podczas transportu dzięki komorze ciśnieniowej w którą zaopatrzone są materace VM, zredukowana hipotermia podczas przedłużonego transportu.
Inne produkty firmy "Medline"

Medline

Wizytówka firmy

Formularz kontaktowy