Baza artykułów
Dr hab n med. Jolanta Kunikowska prezydentem-elektem European Association of Nuclear Medicine!
19.10.2018MedicalOnline.pl

Dr hab. n. med. Jolanta Kunikowska,  adiunkt Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, została jednogłośnie wybrana prezydentem-elektem Europejskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej (European Association of Nuclear Medicine EANM). W latach 2019-202 (...)

Czytaj całość
Bezpieczniejszy rentgen dla pacjentów i lekarzy. Polski stół operacyjny z rekordową przeziernością
12.10.2018MedicalOnline.pl
Bezpieczniejszy rentgen dla pacjentów i lekarzy. Polski stół operacyjny z rekordową przeziernością

Najlepszy na świecie parametr przepuszczalności promieniowania RTG charakteryzuje blat stołu operacyjnego Famed FLARE. Najnowszy sprzęt Famedu Żywiec jest przeznaczony do obrazowania medycznego i chirurgii małoinwazyjnej. Dzięki zmniejszonej dawce pr (...)

Czytaj całość
Pacjenci walczą o zgorzelecką radioterapię
12.10.2018MedicalOnline.pl

Trwa patowa sytuacja nowo powstałego ośrodka radioterapii w Zgorzelcu – ze strony Narodowego Funduszu Zdrowia wciąż nie ma zgody na podpisanie kontraktu na świadczenie usług medycznych. Chorzy na nowotwory i ich rodziny zbierają podpisy pod pet (...)

Czytaj całość
Wystartowało Centrum senioralne
08.10.2018MedicalOnline.pl
Wystartowało Centrum senioralne

Centrum Zdrowia Seniora w Wierzchosławicach już działa. Wciąż prowadzona jest rekrutacja kolejnych podopiecznych. Zainteresowani powinni telefonować pod 882 139 607. Zajęcia odbywają się w pomieszczeniach Ośrodka Zdrowia, które zostały zaadopt (...)

Czytaj całość
Wzrasta wykorzystanie mammografii rentgenowskiej jako preferowanego narzędzia obrazowania w wykrywaniu raka piersi
01.10.2018MedicalOnline.pl

Kraje o dużej liczbie ludności od zawsze powoli przyjmowały niekonwencjonalne modele biznesowe, ale oczekuje się, że inicjatywy rządowe promujące wczesne wykrywanie nowotworów doprowadzą w tych krajach do częstszego stosowania metod obrazowani (...)

Czytaj całość
Szpital Uniwersytecki w Olsztynie wykorzystuje technologię druku 3D przy zabiegach rekonstrukcyjnych
26.09.2018MedicalOnline.pl
Szpital Uniwersytecki w Olsztynie wykorzystuje technologię druku 3D  przy zabiegach rekonstrukcyjnych

Na oddziale Chirurgii Ustnej i Szczękowo-Twarzowej w Szpitalu Uniwersyteckim w Olsztynie technologia druku 3D pomaga w przygotowywaniu spersonalizowanych implantów, m.in. podłogi orbitalnej oczodołów oraz zębów. Nowoczesne rozwią (...)

Czytaj całość
Do roku 2022 rynek sztucznej inteligencji w sektorze medycznym osiągnie wartość 6,16 mld USD
26.09.2018MedicalOnline.pl

Frost & Sullivan przewiduje, że do 2025 roku sztuczna inteligencja i przetwarzanie kognitywne przyniosą branży opieki zdrowotnej oszczędności w kwocie ponad 150 mld dolarów. Technologie te wykorzystywane są w opiece zdrowotnej główn (...)

Czytaj całość
Oficjalne otwarcie drugiej placówki na 5-lecie Centrum Medycznego Gamma
26.09.2018MedicalOnline.pl

Nową placówkę na warszawskim Mokotowie otworzyło Centrum Medyczne Gamma, jeden z najnowocześniejszych prywatnych szpitali w Polsce. Uroczystość, która miała miejsce w połowie września połączona była z obchodami 5-lecia kliniki. Te dwie (...)

Czytaj całość
Polskie łóżka szpitalne świetnie się sprzedają
14.09.2018MedicalOnline.pl

Wysoki popyt na łóżka szpitalne, wzrost sprzedaży krajowej i zagranicznej, 10 proc. poprawa przychodów w odniesieniu do 1-szego półrocza 2017 roku. To podsumowanie minionych miesięcy Famedu Żywiec. Spółka w ramach umacnian (...)

Czytaj całość
Pułapki zaleceń i stanowisk, czyli każdy Pacjent jest inny!
14.09.2018MedicalOnline.pl

Zalecenia i stanowiska towarzystw naukowych są bardzo potrzebne – podsumowują najnowszą wiedzę naukową i wnioski z praktyki klinicznej oraz pomagają lekarzom podejmować trafne decyzje terapeutyczne. Nie należy jednak trzymać się ich bezwzględni (...)

Czytaj całość