Baza artykułów
Krioablacja – zimnem w źródło arytmii
13.08.2018MedicalOnline.pl

W krioablacji ujemne temperatury stosuje się po to, by precyzyjnie unieszkodliwić fragmenty tkanek, odpowiedzialne za wadliwe przewodzenie impulsów elektrycznych w sercu. Ablacja z użyciem zimna ma największe zastosowanie w leczeniu migotania (...)

Czytaj całość
Rejestracja noworodków w sieci
13.08.2018MedicalOnline.pl

Systematycznie rośnie liczba dzieci rodzących się w Porodówkach Nowej Generacji w Tuchowie i Dąbrowie Tarnowskiej. W ciągu ostatniego kwartału przyszło w nich na świat blisko 600 noworodków. Teraz ich rodzice nie muszą już osobiście rej (...)

Czytaj całość
Teranostyka: przyszłość personalizowanej medycyny precyzyjnej
19.07.2018MedicalOnline.pl

Teranostyka, czyli ścisłe połączenie diagnostyki i terapii w celu dobrania do potrzeb konkretnego pacjenta celowanego leczenia - bezpiecznego i skutecznego jednocześnie, to przyszłość medycyny – w tym medycyny nuklearnej. Medycyna personalizowa (...)

Czytaj całość
Eksperci: powikłań zabiegów elektroterapii całkowicie nie wyeliminujemy, ale możemy diagnozować je wcześniej i leczyć skuteczniej
10.07.2018MedicalOnline.pl
Eksperci: powikłań zabiegów elektroterapii całkowicie nie wyeliminujemy,  ale możemy diagnozować je wcześniej i leczyć skuteczniej

Kardiologiczne układy wszczepialne mają duży wpływ na poprawę rokowania pacjentów ze złożonymi postaciami arytmii. Ta metoda terapii zaburzeń rytmu serca, choć skuteczna, niesie ze sobą ryzyko komplikacji, które, ze względu na skalę, st (...)

Czytaj całość
Synektik zrewolucjonizuje polską służbę zdrowia
10.07.2018MedicalOnline.pl

Intuitive Surgical, lider globalnego rynku robotycznych technologii wspierających zabiegi chirurgiczne, producent systemu da Vinci®, oraz Synektik, wiodący polski producent i dostawca radiofarmaceutyków oraz urządzeń stosowanych w diagnost (...)

Czytaj całość
Transition Technologies: zdrowie może być tanie
10.07.2018MedicalOnline.pl
Transition Technologies: zdrowie może być tanie

Wsparcie projektów badawczych, monetyzacja danych, a do tego smart contracts, czyli najwyższy stopień bezpieczeństwa transakcji. Polska spółka Transition Technologies PSC (TT PSC) należąca do Grupy Kapitałowej Transition Technologies (G (...)

Czytaj całość
Organizacja i wyposażenie gabinetu pielęgniarki szkolnej – wymagania
28.06.2018Redakcja MedicalOnline.pl

W ostatnich latach weszły przepisy regulujące wyposażenie i zasady funkcjonowania gabinetu pielęgniarki szkolnej. Szkoły publiczne mają obowiązek tworzenia szkolnych gabinetów profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej. Jakie są wymagani (...)

Czytaj całość
NIPiP: Potrzebne zachęty dla absolwentów pielęgniarstwa i położnictwa
28.06.2018MedicalOnline.pl

Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych apeluje o wdrożenie w systemie ochrony zdrowia zachęt dla absolwentów kierunków pielęgniarstwo i położnictwo do podejmowania pracy w zawodzie na terenie kraju. Należy podkreślić, że obecnie do (...)

Czytaj całość
Kolonoskopia na skierowanie
28.06.2018MedicalOnline.pl

Mniej przypadków zachorowań i więcej wyleczeń w początkowej fazie. Taki ma być efekt rozszerzenia zakresu profilaktyki raka jelita grubego w Centrum Zdrowia Tuchów. Dotychczas na podstawie programu Ministerstwa Zdrowia bezpłatne badanie (...)

Czytaj całość
Obrazowanie hybrydowe w kardiologii: modny gadżet czy obiecujące narzędzie?
19.06.2018MedicalOnline.pl
Obrazowanie hybrydowe w kardiologii: modny gadżet czy obiecujące narzędzie?

O szansach i wyzwaniach związanych z obrazowaniem molekularnym i hybrydowym w kardiologii dyskutowali eksperci w dniach 7-8 czerwca we Wrocławiu. Panel pt. „Obrazowanie hybrydowe w kardiologii: modny gadżet czy obiecujące narzędzie?” odby (...)

Czytaj całość