Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Wielkopolskie. Będzie nowy konkurs na usługi ratownictwa medycznego

Gazeta Wyborcza | 2009-04-29

W ciągu najbliższych tygodni, w specjalnym trybie rokowań, ma zostać ponownie rozstrzygnięty konkurs na świadczenie usług ratownictwa medycznego w Kole, Szamotułach i Turku (Wielkopolskie). Poprzedni został uchylony decyzją prezesa NFZ - podaje Gazeta Wyborcza.

Konkurs na nowych świadczeniodawców usług ratownictwa medycznego NFZ rozstrzygnął 28 lutego. Ogłoszono go po tym, jak część przyszpitalnych oddziałów ratowniczych nie podpisała aneksów do wieloletnich umów. W Kole i Turku konkurs wygrało pogotowie ratunkowe z Konina, a w Szamotułach prywatna firma; świadczą one usługi na terenie tych powiatów od 1 marca.

Wynik konkursu stał się przyczyną protestów ratowników i placówek, które go przegrały. Jak poinformowała we wtorek w Poznaniu Zbigniewa Nowodworska, dyrektor wielkopolskiego NFZ, prezes Funduszu uwzględnił odwołania dyrektorów szpitali, niezadowolonych z wyników konkursu ofert.

"Po wnikliwym rozpatrzeniu złożonych odwołań prezes NFZ nie wykrył istotnych uchybień w pracy komisji konkursowej naszego oddziału. Uchylenie wyników konkursu wynika z niejasności wokół obowiązującej interpretacji prawnej terminu +konieczność rejestracji miejsc wyczekiwania karetek+" - powiedziała Nowodworska.á

Ponowny konkurs zostanie przeprowadzony w uproszczonej procedurze. Do rokowań zostaną zaproszone te podmioty, które wzięły już udział w poprzednim konkursie. Zaproszenia do nich mają być wysłane w środę.

Z decyzji prezesa NFZ zadowoleni są przedstawiciele placówek, które złożyły odwołania.

"Sprawiedliwości stało się zadość. Dzięki temu będą rokowania i spodziewam się, że przebiegną dla nas pomyślnie" - powiedział PAP Tomasz Ignaczewski, dyrektor SP ZOZ w Kole. "Ta decyzja prezesa NFZ pokazuje, że jednak w jakiś sposób prawo zostało złamane. Najważniejsze dla mnie jest to, że Fundusz nie miał prawa podpisywać nowych umów przed zakończeniem procedur odwoławczych" - dodał Michał Kudłaszyk, dyrektor szpitala w Szamotułach.á

Do czasu rozstrzygnięcia konkursu pacjentów będą wozić karetki firm, które wygrały poprzedni konkurs.


Gazeta Wyborcza 29.04.09

Brak tagów