Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Wojskowa lecznica w rękach uniwersytetu

Marcin Wojciechowski/Gazeta Wyborcza Olsztyn | 2009-04-27

Wydział nauk medycznych to jeden z najmłodszych wydziałów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Powstał niespełna dwa lata temu. Jednak już teraz można śmiało powiedzieć, że należy do grona wydziałów, które rozwijają się najprężniej. Obecnie kształcą się na nim studenci pielęgniarstwa i medycyny. Ale już w 2010 r. uruchomione mają być kolejne dwa kierunki - dietetyka i ratownictwo medyczne.

Wydział w szybkim tempie rozbudowuje niezbędną dla swego działania infrastrukturę. UWM i Ministerstwo Obrony Narodowej na początku lutego zawarły porozumienie o połączeniu przychodni uniwersyteckiej ze 103. Szpitalem Wojskowym. Miało ono otworzyć drogę do utworzenia szpitala uniwersyteckiego. Już teraz wiadomo, że plany zostaną zrealizowane. W zeszłym tygodniu wojewoda warmińsko-mazurski zgodził się na to, aby prezydent Olsztyna w drodze darowizny przekazał uczelni 103. Szpital Wojskowy. Chodzi o nieruchomość znajdującą się przy al. Warszawskiej, w której skład wchodzą 22 budynki położone na działkach o łącznej powierzchni 3,3 ha.

Aneta Szpaderska, rzecznik prasowy olsztyńskiego ratusza: - Jesteśmy już po spotkaniu z kanclerzem UWM i chcemy jak najszybciej zakończyć procedurę przekazania szpitala uniwersytetowi. Sąd musi jeszcze wykreślić zarząd właściciela z ksiąg wieczystych. Wszystko potrwa nie dłużej niż trzy tygodnie.

 

Gazeta Wyborcza Olsztyn 27.04.09

Brak tagów