Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Biziel wzbogacił się o sprzęt za ponad 5 mln zł

Gazeta Wyborcza Bydgoszcz | 2009-04-23

Lecznica przy ul. Ujejskiego dopiero od pięciu lat jest w miarę systematycznie dofinansowywana, wcześniej przez ponad 20 lat inwestycji prawie w ogóle tutaj nie było. - Zaległości mamy duże i potrzeb wiele. Nowe urządzenia, które kupiliśmy, pozwolą nam zastąpić te wysłużone i zapewnić większe bezpieczeństwo pacjentom - stwierdza Motuk.

Aparaty do znieczulania, respiratory, kardiomonitory neonatologiczne, stoły operacyjne trafiły wczoraj do oddziału anestezjologii i intensywnej terapii, na blok operacyjny oraz na oddział noworodków, wcześniaków z intensywną terapią noworodka. - Wreszcie nie będziemy musieli wybierać, któremu pacjentowi dać lepszy respirator, a któremu gorszy. - podkreśla Piotr Marcinkowski, zastępca ordynatora na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii.

Pieniądze na zakup urządzeń szpital dostał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2007-2013 i z Urzędu Marszałkowskiego. - Musieliśmy wybrać priorytetowe potrzeby. Ale w miarę naszych możliwości postaramy się dalej wspierać bydgoską lecznicę - obiecuje Edward Hartwich, wicemarszałek.

Źródło: Gazeta Wyborcza Bydgoszcz

Brak tagów