Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Pogotowie będzie mieć siedem własnych karetek

Gazeta Wyborcza Radom | 2009-04-23

Miasto chce kupić w tym roku siedem ambulansów dla stacji pogotowia ratunkowego. To pozwoli na oszczędności, bo nie będzie trzeba już wynajmować karetek od Meditransu.


Radomska stacja pogotowia ma trzy własne karetki do świadczenia usług nocnej opieki medycznej oraz cztery karetki ratunkowe, w tym jedną przystosowaną do przewozu noworodków i niemowląt, wyposażoną m.in. w inkubator. Wszystkie zostały kupione w 2008 i 2009 r. Kilka dni temu pogotowie dostało prawie 2,5 mln zł z programu Infrastruktura i Środowisko Ministerstwa Zdrowia. To 75 proc. kwoty potrzebnej na zakup ambulansów. Resztę miasto będzie musiało znaleźć we własnym budżecie.

W poprzednich przetargach miasto oprócz zakupu karetek wynegocjowało korzystne warunki ich serwisowania. Podobnie ma zostać rozwiązana sprawa serwisowania nowych ambulansów.

Wiceprezydent zakłada, że część kierowców karetek przejdzie z Meditransu do pogotowia. - Zależy mi na tym, żeby byli to doświadczeni ludzie, którzy poradzą sobie w pracy za kierownicą erki - mówi.

Na razie jest planowane, że wszystkie nowe auta będą oczekiwały na wezwanie na wyjazd w głównym budynku stacji przy ul. Tochtermana. - Mamy drugi punkt wyjazdowy w szpitalu na Józefowie - przypomina wiceprezydent. - Na razie nieuzasadnione wydaje się utworzenie kolejnego takiego punktu w południowej części miasta. Tam dojazd z centrum jest dość dobry. Dodatkowy punkt to koszty związane z jego utrzymaniem. O sprawie będę jeszcze rozmawiała z dyrektorem pogotowia.

Radomska stacja pogotowia ratunkowego obsługuje 317 tys. mieszkańców miasta i powiatu.

Źródło: Gazeta Wyborcza Radom

Brak tagów