Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Nowy szpital ortopedyczny na Mokotowie

Życie Warszawy | 2009-04-22

Na przełomie czerwca i lipca prywatna lecznica Carolina Medical Center otworzy w stolicy nowoczesną placówkę. Będzie specjalizować się w leczeniu chorób i urazów narządu ruchu - donosi Życie Warszawy.

Na sześciu piętrach znajdą się cztery sale operacyjne z pełną diagnostyką obrazową i laboratoryjną. W planach jest też stworzenie 24-godzinnego ostrego dyżuru urazowego. Do dyspozycji chorych będzie 40 łóżek. W nowym budynku znajdzie się także Centrum Edukacji Medycznej z czterema salami konferencyjnymi.

Do placówki przy ul. Pory na Mokotowie Carolina Medical Center przeniesie się z Żoliborza - dotychczasowej siedziby lecznicy. – Dysponując dużym, nowoczesnym szpitalem, będziemy mogli zaoferować nasze usługi o wiele większej liczbie pacjentów niż obecnie – zapowiada Krzysztof Cetnar, prezes zarządu NZOZ Carolina Medical Center.

Carolina Medical Center na Żoliborzu działa od 11 lat. W placówce przeprowadzanych jest tysiąc operacji rocznie. Lecznica ma akredytację ministerstwa zdrowia do prowadzenia staży kierunkowych z ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Na Mazowszu jest 30 prywatnych szpitali, w samej Warszawie - 18. Przeważają placówki specjalizujące się w tzw. chirurgii jednego dnia, ginekologii i okulistyce. Jeszcze w kwietniu oficjalnie otwarcie prywatnej lecznicy ginekologiczno-urologicznej Mazovia na Ursynowie.Z kolei na przełomie maja i czerwca w Miasteczku Wilanów pierwszych pacjentów przyjmie wieloprofilowa placówka Medicover.

 

Życie Warszawy

Brak tagów