Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Sejmowa komisja za projektem wprowadzającym ustawy zdrowotne

Gazeta Prawna | 2009-04-21

Komisja zdrowia będzie rekomendować Sejmowi uchwalenie ustawy, wprowadzającej w życie trzy ustawy zdrowotne - zdecydowali w poniedziałkowym głosowaniu posłowie z komisji. Ustawy, chociaż zostały podpisane przez prezydenta, w ocenie rządu nie mogą zacząć obowiązywać - informuje Gazeta Prawna.

Chodzi o ustawy: o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, o konsultantach medycznych oraz o akredytacji w ochronie zdrowia - były one częścią pakietu sześciu projektów zdrowotnych autorstwa PO. W listopadzie podpisał je prezydent Lech Kaczyński, ale jednocześnie zawetował ustawy: o przekształceniu szpitali w spółki, o pracownikach zakładów opieki zdrowotnej oraz ustawę wprowadzającą reformę. W grudniu weto prezydenta podtrzymał Sejm.

Posłowie z komisji zdrowia wprowadzili do projektu ustawy kilka doprecyzowujących poprawek. Sejm ma zająć się nim podczas rozpoczynającego się we wtorek posiedzenia.

Jak podkreśla Ministerstwo Zdrowia, brak ustawy wprowadzającej powoduje duże problemy interpretacyjne dotyczące przepisów znajdujących się w trzech ustawach zdrowotnych. Zapisano w niej także terminy wejścia w życie ustaw, które podpisał prezydent.

 

Gazeta Prawna 21.04.09

Brak tagów