Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Lekarze boją się swoich pacjentów

Dziennik | 2009-04-20

40 procent lekarzy doświadczyło agresji ze strony pacjentów. I wcale nie chodzi o lekarzy z zakładów psychiatrycznych lub odwykowych. Pacjenci atakują medyków nawet w gabinetach przychodni rodzinnych - alarmuje Naczelna Izba Lekarska na łamach Dziennika.

Najczęściej lekarze są wyzywani, ale zdarzają się również groźby, a nawet przemoc fizyczna. Kiedyś do takich sytuacji dochodziło tylko w zakładach, gdzie przebywali pacjenci z zaburzeniami psychicznymi, teraz przypadki te są nagminne w szpitalach, na izbach przyjęć, a nawet w przychodniach rodzinnych.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. N. Barlickiego w Łodzi, by chronić personel przed agresją chorych podpisał umowę z firmą ochroniarską. "W ciągu 10 minut od wezwania w szpitalu zjawia się ekipa ochroniarzy. Dodatkowo cały szpital, korytarze, klatki schodowe, izba przyjęć i SOR są monitorowane ukrytymi kamerami i wszystkie zdarzenia są nagrywane" - mówi prof. Piotr Kuna, dyrektor szpitala. Podobne rozwiązana stosuje większość innych szpitali.

 

Dziennik 20.04.09

Brak tagów