Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Prof. Religa patronem fundacji

Rzeczpospolita | 2009-04-20

Stworzona przez wybitnego kardiochirurga, zmarłego w marcu prof. Zbigniewa Religę Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii (FRK) w Zabrzu będzie nosić imię swojego założyciela - informuje Rzeczpospolita.

Formalna uchwała w sprawie ustanowienia patrona ma być podjęta podczas wspólnego posiedzenia Zgromadzenia Fundatorów i Rady Fundacji w najbliższy wtorek. Wśród specjalnych gości posiedzenia będzie rodzina prof. Religi oraz Jan Osiecki - autor najnowszej książki o tym lekarzu i polityku. Przewidziana jest również premierowa prezentacja krótkiego filmu poświęconego prof. Relidze w kontekście jego związków z fundacją.

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu to jedyna w Polsce niepubliczna i niekomercyjna placówka naukowo-badawcza. Prof. Religa powołał ją w 1991 r., by wesprzeć skuteczne leczenie chorób serca przy pomocy nowoczesnych, samodzielnie opracowanych metod.

Prof. Religa przez wiele lat, od początku istnienia FRK, był przewodniczącym rady fundacji, zrezygnował z tej funkcji dopiero z chwilą objęcia teki ministra zdrowia.

W FRK z inicjatywy Zbigniewa Religi powstały m.in. polskie sztuczne komory wspomagania serca. Inny ważny projekt FRK to polski robot kardiochirurgiczny.

 

Rzeczpospolita

Brak tagów