Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Nowo powstały szpital Medicover będzie miał najnowocześniejszą diagnostykę

Gazeta Prawna | 2009-04-17

W centrum diagnostycznym powstającego szpitala Medicover znajdą się m.in. nowoczesne pracownie tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego oraz mammografii - informuje Gazeta Prawna.

W szpitalu będzie działało siedem klinik: Zdrowia Dziecka, Chirurgii, Interny, Kardiologii, Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Położnictwa oraz Zdrowia Kobiety. Szpital będzie posiadał własne centrum rehabilitacji oraz centrum diagnostyczne.
Nowoczesna diagnoza

Doktor n. med. Maciej Jaworski będzie kierował centrum diagnostyki w nowo powstającym wieloprofilowym szpitalu Medicover. To kolejny uznany specjalista, który dołącza do zespołu szpitalnego Medicover. Wcześniej na stanowisko szefa Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka powołany został prof. dr hab. Tomasz Niemiec.

W centrum diagnostycznym już wkrótce zainstalowany zostanie 128-rzędowy tomograf komputerowy (Somatom Definition AS+) z opcją nieinwazyjnej diagnostyki onkologicznej i badań kardiologicznych. To pierwsze takie urządzenie w Polsce. W szpitalu znajdzie się również pracownia rezonansu magnetycznego z 18-kanałowym rezonansem magnetycznym (MAGNETOM Avanto 1,5 T). Urządzenie to stwarza nowe możliwości w obrazowaniu rezonansem magnetycznym. Jako pierwszy z systemów został wyposażony w technologię Tim (Total Imaging Matrix), dzięki której przebadanie całego pacjenta trwa zaledwie 12 minut i nie wymaga potrzeby zmiany pozycji ciała, cewek ani ręcznego przesuwania stołu. Technologia ta jest przydatna w diagnozowaniu nowotworów, a w szczególności rozsianych ognisk nowotworowych i zmian przerzutowych.

 

Gazeta Prawna

Brak tagów