Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Niegospodarność w łódzkich szpitalach

Rzeczpospolita | 2009-04-17

Umowy podpisane przez dyrektora szpitala Kopernika ze spółką Kopernik przyniosły 30 milionów straty. Kolejne 6 mln zł największa łódzka placówka medyczna zapłaciła poręczając zobowiązania spółki z tytułu leasingu sprzętu medycznego - informuje Rzeczpospolita.

Sprawdzono osiem szpitali, w których największym problemem było zarządzanie jednostkami. Ustalono, że w łódzkim Koperniku oraz Pabianicach działania szefów placówek doprowadziły do wielomilionowych strat. O nieprawidłowościach w pabianickim szpitalu „Rz” informowała w styczniu. Dyrektor Jacek Wutzow w 2007 roku pożyczył 6,5 mln zł, które zostało rozłożone na 180 rat po 35,8 tys. zł miesięcznie, ale musiał dopłacać firmie handlującej długami co miesiąc 134 tys. zł należne „za przygotowanie, wdrożenie i obsługę” umowy. Dyrektor tłumaczył, że po strajkach lekarzy miał do wyboru albo zaciągnąć dług, albo ewakuować chorych. Był bez wyjścia. Wprawdzie był tam zapis, że po spłaceniu długu spółka wycofa się z pobierania należności, ale popadający w długi szpital nie miał możliwości spłacenia długu. To rzutuje na fatalną obecnie kondycję szpitala.

Na początku lutego placówce groziło zamknięcie. Obecny dyrektor Witold Barszcz prowadził dwumiesięczne negocjacje z 70 podmiotami gospodarczymi, które znów zakończyły się niczym i wczoraj szpital znów wstrzymał przyjęcia. Zadłużenie szpitala wciąż wynosi ponad 100 mln.

 

Rzeczpospolita

Brak tagów