Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Kombatanci protestują

Piotr Szymaniak/Życie Warszawy | 2009-04-08

Pacjenci przychodni przy Litewskiej obawiają się jej zamknięcia i zbierają podpisy pod petycją do miasta. A ratusz twierdzi, że placówki likwidować nie zamierza - informuje Życie Warszawy.

Przychodnia tylko dla kombatantów podlega pod Zakład Opieki Zdrowotnej Solec. A ten nie rozliczył się z miejskich dotacji otrzymanych w ubiegłym roku i – zgodnie z przepisami – przez trzy lata nie może się o nie ponownie ubiegać. Gdy ta wieść rozeszła się wśród pacjentów (dowiadywali się o tym m.in. podczas rozmów z lekarzami), rozpoczęli walkę o placówkę przy Litewskiej. W recepcji wyłożyli wczoraj petycję w sprawie ratowania przychodni (zebrali już pod nią ponad 50 podpisów).

W przychodni leczy się ponad 2,6 tys. kombatantów. – Na miejscu mamy ortopedów, chirurgów czy urologów, jest też gabinet zabiegowy – mówi Beata Szarłat, dyrektor przychodni. – Staramy się, by seniorzy mieli tu jak u pana Boga za piecem. – O planach likwidacji placówki dowiaduję się od osób trzecich, żadnego pisma w tej sprawie nie dostałam ze Szpitala na Solcu. Na razie wiem tylko tyle, że pielęgniarki z tamtej placówki nie będą już u nas dyżurować.

 

Życie Warszawy 08.04.09

Brak tagów