Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Radni: po co te przekształcenia?

Ewa Zwierzchowska/Życie Warszawy | 2009-04-08

Rajcy z Komisji Zdrowia chcą wiedzieć, co dalej z miejskimi szpitalami. Ratusz proponuje siedem spółek kapitałowych. Szpital Wolski ma jednak inny pomysł. Zamierza przekształcić się w spółkę pracowniczą - podaje Życie Warszawy.
 

Pracownicy Szpitala Wolskiego nie chcą, aby ich placówka została włączona do Szpitala Bielańskiego. Obie lecznice łączyłby wspólny prezes i rada nadzorcza. Taki jest plan ratusza, który zakłada utworzenie siedmiu spółek w miejskich jednostkach służby zdrowia. Koncepcję miasto prezentowało pół roku temu, ale na razie nie wiadomo, czy plan uda się wdrożyć.

Jednak w lecznicy przy ul. Kasprzaka pomysł się nie podoba. Dlatego już teraz pracownicy rozpoczęli batalię o utworzenie przedsiębiorstwa społecznego. Projekt zakłada, że udziały w nim mieliby wszyscy pracownicy. Każdy mógłby wykupić maksymalnie cztery.

Nie można byłoby ich sprzedać przez dziesięć lat. Spółka działałaby non-profit, a ewentualne nadwyżki inwestowane byłyby w dalszy rozwój i modernizację szpitala. Pismo do prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz z propozycją przekształcenia w przedsiębiorstwo społeczne złożyli w marcu. – Na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi – mówi Marek Balicki, dyrektor Szpitala Wolskiego. We wtorek ze swoim pomysłem zapoznali radnych z Komisji Zdrowia.


Życie Warszawy 08.04.09

Brak tagów