Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Przychodnie nie mogą ograniczać zapisów do lekarzy

Dominika Sikora/Gazeta Prawna | 2009-04-08

NFZ przygotuje informator dla pracowników rejestracji o tym, jakie zasady obowiązują przy zapisywaniu pacjentów do lekarzy. W nagłych przypadkach chory mają być do nich kierowani, nawet jeśli nie ma ich w kolejce oczekujących - podaje Gazeta Prawna.

Narodowy Fundusz Zdrowia wyda informator, w którym przypomni obowiązki pracowników rejestracji poradni medycznych oraz prawa, jakie przysługują pacjentom.

Jak wyjaśniła Wanda Pawłowicz, rzecznik mazowieckiego oddziału Funduszu, informator będzie miał charakter ogólnopolski, a prace nad nim będą koordynowane przez centralę Funduszu i jego mazowiecki oddział.

Mają się w nim znaleźć zapisy z ustaw dotyczące obowiązków pracowników rejestracji oraz praw pacjentów. Chodzi o to, by wyeliminować zjawisko ograniczania zapisów do poradni. Do takich sytuacji coraz częściej dochodzi m.in. w stołecznych placówkach. Niektóre z nich prowadzą je wyłącznie w określonych godzinach, a przez to tworzą się kolejki. Niektórzy pacjenci ustawiają się w nich już o godz. 5.00.

 

Gazeta Prawna 08.04.09

Brak tagów