Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Co dalej z rozbudową Szpitala Św. Zofii?

Ewa Zwierzchowska/Życie Warszawy | 2009-04-06

Pod koniec kwietnia dyrekcja lecznicy przy ul. Żelaznej będzie musiała wstrzymać prace budowlane i odłożyć je do następnego roku. Powód? W 2009 r. na dokończenie inwestycji nie dostała od miasta ani złotówki - podaje Życie Warszawy.

To jedyny miejski szpital, który nie został ujęty w planach inwestycyjnych stolicy na 2009 r. Dyrekcja ubiegała się o 12 mln zł, ale nie dostała nic.

Cała modernizacja placówki ma kosztować 40 mln zł. Dotacja jest potrzebna na dokończenie nowego pawilonu z blokiem porodowym. Jego budowa ruszyła kilka lat temu. W tym roku budynek mógłby być oddany w stanie surowym. Ale to może się nie udać. A miejsc dla rodzących w stolicy wciąż brakuje.

Placówka, którą kieruję jest od lat najpopularniejszym wśród warszawianek ośrodkiem położniczym, jednym z najlepszych szpitali w Polsce. W 2008 r. pobiliśmy kolejne rekordy - odbyło się 4648 porodów, na90 łóżkach hospitalizowaliśmy łącznie ponad 7300 pacjentek, nasze najmniejsze uratowane dzieci miały po 650 gramów w trakcie porodu -czytamy w dokumencie. Na razie jednak nie wiadomo, czy ratusz znajdzie 12mln dla Św. Zofii, bo nie odpisał wciąż na pismo.

 

Życie Warszawy 06.04.09

Brak tagów