Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

W Łodzi powstał superszpital

Magda Szrejner/Polska The Times | 2009-04-02

Dwadzieścia jeden klinik, pięćset łóżek, dwa budynki szpitalne i dwa bloki operacyjne - dziś zaczyna działać największy w Łodzi i jeden z największych w Polsce szpital kliniczny - podaje dziennik Polska.

Ogromne centrum medyczne powstało dzięki fuzji dwóch dużych szpitali podległych Uniwersytetowi Medycznemu w Łodzi: szpitala Wojskowej Akademii Medycznej i szpitala im gen. Szareckiego. Lecznica nadal będzie pełniła funkcję Centralnego Szpitala Weteranów, a w przyszłości ma też być głównym centrum kształcącym lekarzy wojskowych.

Dlaczego władze łódzkiej uczelni medycznej zdecydowały się na fuzję? - Żeby zdynamizować działania medyczne, ale i z przyczyn finansowych - mówi prof. Paweł Górski, rektor Uniwersytetu Medycznego, który zdecydował o połączeniu klinik. Nie wyklucza fuzji kolejnych podległych sobie placówek. - Dużym szpitalem zarządza się sprawniej i bardziej ekonomicznie niż dwoma mniejszymi - dodaje.

Ale z połączenia dwóch lecznic przede wszystkim skorzystają sami pacjenci. Jacek Rysz, dyrektor szpitala, mówi, że placówka będzie mogła przyjąć więcej chorych niż do tej pory. Z przeprowadzonych symulacji wynika, że rocznie przez oddziały szpitalne przewinie się ponad 22 tysiące pacjentów - o 2 tysiące więcej, niż mogły przyjąć oba szpitale do tej pory. W poradniach lekarze udzielą 210 tys. specjalistycznych porad.

Łódzki szpital weteranów ma w tej chwili 21 klinik. Pracuje w nich 320 lekarzy i 460 pielęgniarek.
Szpital prowadzi kilka unikatowych specjalizacji, między innymi chirurgię ręki i klinikę ortopedii leczącą urazy sportowe. Także tu w kwietniu przyjadą na kompleksowe badania sportowcy, którzy brali udział w ostatnich olimpiadach.

 

Polska The Times 02.04.09

Brak tagów