Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Szpital dziecięcy może się zawalić!

Dziennik | 2009-04-02

Szpitalowi im. Korczaka w Łodzi grozi zawalenie. Nadzór budowlany zaleca natychmiastową ewakuację prawie 40 dzieci, jednak ich matki nie chcą się na to zgodzić. Przewożenie maluchów do innych placówek wstrzymano do czwartku rano - podaje Dziennik.

Ekspertyzy nadzoru budowlanego nie pozostawiają wątpliwości - ponad stuetniemu budynkowi szpitala grozi zawalenie. Decyzja o zamknięciu szpitala ma tryb "natychmiastowej wykonalności". Mimo, że dla wszystkich dzieci znaleziono już miejsca w łódzkim Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki, martki maluchów nie godzą się na ewakuację.

Według nadzoru budowlanego, budynek, w którym przebywają chore dzieci, nie może być już dłużej użytkowany. Jego stropy mogą grozić zawaleniem. Budynek ma być odłączony od mediów i zabezpieczony przed "dostępem osób postronnych". Obowiązywać ma też całkowity zakaz wstępu.

 W szpitalu wraz z dziećmi przebywają ich matki, które nie godzą się, aby maluchy zostały przewiezione do innej placówki. Były nawet gotowe podpisać się pod pismem, w którym biorą odpowiedzialność za zdrowie ich dzieci na siebie. Lekarze zdziwiła postawą matek, które narażają zdrowie, a nawet życie dzieci. Medycy też byli zdezorientowani, bo nie wiedzą, czy mają pojawić się w czwartek w pracy.

Rozpoczetą w końcu ewakuację bardzo szybko wstrzymano. Taką decyzję podjął dyrektor szpitala, który wziął na siebie odpowiedzialnopść za maluchy. Dzieci zostaną na oddziale do czwartku rano. Wtedy lekarze orzekną, które niemowlęta mogą wrócić do domu, a które przewieźć do innych placówek.

O szpitalu im. Korczaka było głośno w zeszłym roku, kiedy to miał być ostatecznie zamknięty, jednak po społecznych protestach zdecydowano, że placówka będzie nadal przyjmować małych pacjentów.

 

Dziennik 02.04.09

Brak tagów