Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Były kierownik jednej z klinik w Centrum Onkologii podejrzany o korupcję

Życie Warszawy | 2009-04-01

Były kierownik Kliniki Nowotworów Górnego Odcinka Układu Pokarmowego Centrum Onkologii w Warszawie Andrzej Sz. jest podejrzany o przyjmowanie łapówek od pacjentów i ich rodzin - poinformował we wtorek naczelnik wydziału ds. przestępczości gospodarczej w Prokuraturze Okręgowej w Radomiu Mariusz Potera - podaje Życie Warszawy.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Centralne Biuro Antykorupcyjne pod nadzorem radomskiej prokuratury okręgowej.

Potera dodał, że na miejsce w klinice, którą kierował Andrzej Sz., chorzy czekają kilka miesięcy. Według prokuratury aby ominąć kolejkę, pacjenci najpierw zgłaszali się do prywatnej przychodni Polskiej Fundacji Europejskiej Szkoły Onkologii w Warszawie, w której przyjmował kierownik kliniki.

- Za przyjęcie do szpitala w błyskawicznym tempie, w ciągu kilku dni, doktor Andrzej Sz. brał od pacjentów lub członków ich rodzin korzyści majątkowe w wysokości od 500 zł do 10 tys. zł - powiedział Potera.

Po postawieniu zarzutów prokuratura zastosowała wobec podejrzanego lekarza poręczenie majątkowe w wysokości 40 tys. zł i zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu.

 

Życie Warszawy 01.04.09

Brak tagów