Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Polacy o służbie zdrowia

Rzeczpospolita | 2009-04-01

Publiczna służba zdrowia wciąż budzi zastrzeżenia. Prawie dwie trzecie Polaków (63 proc.) jest niezadowolonych z tego, jak funkcjonuje w naszym kraju opieka zdrowotna, tylko jedna trzecia (34 proc) wyraża zadowolenie - wynika z najnowszego badania CBOS - podaje Rzeczpospolita.

W porównaniu do badania sprzed dwóch lat wzrósł odsetek ocen negatywnych (o 5 punktów), jednocześnie zaś zmniejszył się odsetek opinii pozytywnych. Ale jak zwracają uwagę autorzy badania, szczegółowe oceny w większości przypadków - szczególnie w ujęciu długoterminowym - świadczą o pewnej poprawie działania. Zdaniem większości respondentów (70 proc) można bez trudności dostać się do lekarza pierwszego kontaktu. Tyle samo osób ocenia, iż sprawna jest informacja o tym , gdzie można uzyskać pomoc lub poradę medyczną.

Nieco więcej osób niż dwa lata temu, bo teraz 61 proc, a w marcu 2007 - 52 proc. nie narzeka na to, iż lekarze blokują skierowania do specjalistów. Więcej niż połowa (58 proc) uważa również, iż w naszych poradniach wszyscy pacjenci są traktowani równo. Z opinią tą nie zgadza się co trzeci pytany przez CBOS.

 

Rzeczpospolita 01.04.09

Brak tagów