Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Onkologia musi zapłacić za brak pieniędzy

Gazeta Wyborcza Białystok | 2009-03-31

Sześć tysięcy złotych - to kara, jaką za fatalne warunki leczenia musi zapłacić Białostockie Centrum Onkologii. Sanepid od siedmiu lat zwracał uwagę, upominał. - Wreszcie miarka się przebrała. Trzeba płacić - twierdzą inspektorzy i nie dają się przekonać tym, że szpital pieniędzy nie ma i czeka na przeprowadzkę - podaje Gazeta Wyborcza Białystok.

Na razie się odwołaliśmy od decyzji sanepidu. Wszystko wyjaśni się w tym tygodniu. Jeżeli nie, będziemy musieli zapłacić. Tylko z czego? - mówi o swoich obawach Marzena Juczewska, dyrektor BCO. - Nie mamy pieniędzy, ani wolnych środków na płacenie kar. Wszystko, co uda się zdobyć i zaoszczędzić, idzie na poprawę warunków, nowy sprzęt. Zapłacenie kary odbije się na pacjentach.

Szpital upiera się, że pieniędzy na rozpoczęcie jakichkolwiek inwestycji nie ma. O pomoc zwracał się do urzędu marszałkowskiego nieraz. Obecny zarząd województwa kilka miesięcy temu zaproponował rozwiązanie, które ma zakończyć problemy onkologii. Ma się ona przenieść do pomieszczeń sąsiedniej porodówki szpitala wojewódzkiego przy ul. Warszawskiej. Te mają być przeniesione do nowych pomieszczeń przy ul. Skłodowskiej.

Gazeta Wyborcza Białystok 31.03.09

Brak tagów