Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Kopacz: niezadłużone szpitale zostaną wynagrodzone

Wirtualna Polska | 2009-03-31

Jak poinformowała minister zdrowia Ewa Kopacz, niezadłużone szpitale, które zostaną przekształcone w spółki w ramach tzw. rządowego planu B, będą promowane długoletnimi umowami z NFZ - informuje Wirtualna Polska.

Minister zdrowia podkreślała podczas konferencji prasowej, że olecki szpital jest wzorcowym przykładem placówki przekształconej w spółkę. Poinformowała, że rząd chce przedstawić tzw. pakiet promocyjny także niezadłużonym szpitalom, które zostaną przekształcone w spółki w ramach tzw. planu B.

- Powinni się wstydzić ci wszyscy, którzy skazują pacjentów i personel na takie warunki, w jakich muszą pacjenci się leczyć, a personel pracować w wielu zadłużonych biednych szpitalach, które nie stać na bardzo wiele podstawowych rzeczy - mówił premier Tusk porównując olecką lecznicę z publicznym szpitalem, w którym odwiedzał swoją matkę.

- Niech nikt więcej nie przeszkadza w przekształceniach szpitali, bo to jest jedyna sensowna droga - dodał. Według szefa rządu szpitale-spółki umożliwią pacjentom godne leczenie, a personelowi - godną pracę.

Przed przekształceniem w spółkę w 2003 r., olecki szpital przynosił ogromne straty. W rok po przekształceniu szpital, który należy dziś do powiatu, odniósł sukces - w 2004 r. zysk sięgnął 400 tys. zł, szpital zaczął inwestować w nowy sprzęt, a płace wzrosły o 100%. Szpital zdobywa też pieniądze z UE.


Wirtualna Polska 31.03.09

Brak tagów