Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

W tym roku zaplanowano prywatyzację pięciu sanatoriów

Patrycja Otto/Gazeta Prawna | 2009-03-30

Do końca roku ma się zakończyć prywatyzacja pięciu z 18 uzdrowisk przeznaczonych na sprzedaż przez Ministerstwo Skarbu. Resort liczy m.in. na arabskich inwestorów - podaje Gazeta Prawna.

Kolejny raz w ciągu pięciu lat Ministerstwo Skarbu Państwa uruchamia program prywatyzacji uzdrowisk. Resort chce znaleźć właściciela dla pięciu spółek: w Ustce - do sprzedaży jest 92 proc. udziałów, Kamieniu Pomorskim - 89,5 proc., Wieńcu-Zdroju - 93 proc., Krakowie - 92 proc. oraz Przerzeczynie-Zdroju - 86 proc. Termin składania ofert upływa 20 kwietnia. Resort nie wyklucza inwestora z Bliskiego Wschodu, gdzie oferta polskich uzdrowisk była prezentowana.

Prywatyzacja ma przynieść korzyści sanatoriom, które od lat zmagają się z brakiem środków na modernizacje i remonty. W latach 2005-2007 resort skarbu dokapitalizował 18 spółek kwotą 101,5 mln zł. Na 25 spółek osiem przynosi straty. W tym roku sytuacja może się zmienić. Uzdrowiska spodziewają się większego, nawet o kilkadziesiąt procent, napływu kuracjuszy z Niemiec, dzięki osłabieniu złotego.
 

Gazeta Prawna 30.03.09

Brak tagów