Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Bez specjalistów nie ma poradni

Agnieszka Pochrzęst/Gazeta Wyborcza Stołeczna | 2009-03-30

Instytut Matki i Dziecka może wkrótce zawiesić prowadzenie kolejnych poradni specjalistycznych dziecięcych: kardiologicznej i gastroenterologicznej. Powód? Nie ma specjalistów - podaje Gazeta Wyborcza Stołeczna.

W poradni kardiologicznej w Instytucie przyjmuje dwóch pediatrów z 30-letnim doświadczeniem. Lekarki nie mają specjalizacji z kardiologii, a to - zdaniem Narodowego Funduszu Zdrowia - wymóg konieczny. - Szukamy specjalistów, ale nie możemy ich znaleźć, dlatego grozi nam zamknięcie dwóch poradni. W obu nie mamy wystarczającej liczby lekarzy ze specjalizacją - wyjaśnia Witold Strobel z IMiD.

Zaledwie pół roku temu, także z powodu braku specjalistów, Instytut zawiesił działalność poradni dermatologicznej. Teraz grozi, że w sierpniu będzie musiał zamknąć dwie kolejne poradnie. W kardiologicznej rocznie udziela się ok. 2 tys. porad, w gastroenterologicznej ok. 6 tys. Poradnie na pewno będą działać do końca lipca, później szpital będzie podpisywał nowe umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia i na ich działanie może nie otrzymać zgody. Dyrektor mazowieckiego oddziału NFZ Barbara Misińska już zapowiada, że nie podpisze umowy z poradnią, w której nie będzie specjalisty. Podkreśla, że inaczej nie może postąpić, bo takie są wytyczne prezesa NFZ dotyczące standardów, jakie mają spełniać przychodnie przyszpitalne.

 

Gazeta Wyborcza Stołeczna 30.03.09

Brak tagów