Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

25 placówek stara się o certyfikat "Szpital bez bólu"

Gazeta Wyborcza | 2009-03-30

Stałe kontrolowanie stopnia bólu i informacje o sposobach jego uśmierzania zagwarantuje pacjentom certyfikat "Szpital bez bólu", potwierdzający wprowadzenie najwyższych standardów uśmierzania bólu pooperacyjnego.Jest to pierwszy tego typu projekt w Polsce, obecnie o certyfikat stara się 25 placówek w kraju (21 szpitali i 4 oddziały) - informuje Gazeta Wyborcza.

Projekt ruszył jesienią ub. roku, dotychczas żadna z placówek nie otrzymała jeszcze takiego certyfikatu. Przyznają je wspólnie: Polskie Towarzystwo Badania Bólu (PTBB) oraz Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, Towarzystwo Chirurgów Polskich i Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne.

O uzyskanie certyfikatu może ubiegać się każdy szpital lub pojedynczy oddział w Polsce. Muszą one jednak spełnić określone warunki i wymagania. Jednym z nich jest m.in. obowiązek regularnego pomiaru bólu u pacjentów po operacji, a także poinformowanie pacjentów przed zabiegiem, jakiego bólu mogą się spodziewać po operacji i w jaki sposób będzie on uśmierzany. Konieczny jest także monitoring natężenia bólu.

Ponadto cały personel zajmujący się pacjentami w okresie okołooperacyjnym, czyli anestezjolodzy, lekarze różnych specjalności oraz pielęgniarki, muszą ukończyć szkolenie z zakresu uśmierzania bólu pooperacyjnego.
 

Gazeta Wyborcza 30.03.09

Brak tagów