Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Nowe możliwości leczenia w Szpitalu Dziecięcym

Gazeta Wyborcza Olsztyn | 2009-03-30

Dłuta, haki, kleszcze i imadło. To nie nazwy narzędzi w warsztacie ślusarskim, ale nowe precyzyjne przyrządy, którymi olsztyńscy chirurdzy będą operować małych pacjentów ze schorzeniami twarzy informuje Gazeta Wyborcza Olsztyn.

Centrum Wad Twarzoczaszki i Chirurgii Twarzowej działa od kwietnia 2008 roku. Na początku działalność ograniczała się do wykonywania operacji podniebień zdeformowanych na skutek choroby genetycznej. Na tyle pozwalał kontrakt podpisany z Narodowym Funduszem Zdrowia. Przełom nastąpił w styczniu, kiedy Centrum rozszerzyło zakres działalności. - Wprowadzamy kompleksowy program opieki ortodontycznej, która obejmuje dzieci do 18. roku życia, a jeśli będzie taka potrzeba, to nawet do 25. roku - mówiła Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Szpitala Dziecięcego. - Umożliwia to umowa podpisana z funduszem. To duże ułatwienie dla naszych pacjentów, bo normalnie bezpłatna opieka kończy się w wieku 14 lat. Później za leczenie i aparaty ortodontyczne trzeba płacić.

Dzięki zakupowi specjalistycznego sprzętu do operowania także twardych tkanek kostnych, niedługo będzie możliwe dalsze rozszerzenie działalności centrum. Szpital zamierza kupić 50 narzędzi, za pomocą których można operować oczodoły, szczęki i żuchwy małych pacjentów. - Koszt tych narzędzi to kilkadziesiąt tysięcy zł. Część tej sumy, 11 tys. zł udało się nam zgromadzić na styczniowym balu charytatywnym - mówi Krystyna Piskorz-Ogórek. - Pierwszy przetarg ogłoszony w lutym musieliśmy odwołać ze względu na zbyt wysoki kurs euro. Teraz pieniędzy powinno nam już wystarczyć.

 

Gazeta Wyborcza Olsztyn 30.03.09

Brak tagów