Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

59 mln zł od UE dla placówek medycznych z Mazowsza

Rzeczpospolita | 2009-03-26

Prawie 59 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przeznaczonych zostanie dla placówek medycznych z Mazowsza na zwrot kosztów zakupu urządzeń medycznych i wyposażenia środków transportu sanitarnego - podaje Rzeczpospolita.

Jak poinformowała Lidia Krawczyk z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, wnioski o dofinansowanie projektów realizowanych w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006 złożyły 62 podmioty, w tym publiczne i niepubliczne szpitale i zakłady opieki zdrowotnej.

- Szpitale i zakłady opieki zdrowotnej z Mazowsza ubiegają się o dofinansowanie swoich inwestycji w wysokości prawie 128 mln zł. Aby otrzymać unijne wsparcie, projekty muszą obejmować swym zakresem zakup sprzętu i urządzeń medycznych, a także zakup i wyposażenie środków transportu sanitarnego - wyjaśniła Krawczyk.

Dodała, że wyselekcjonowane projekty, które otrzymają unijne pieniądze, zostaną ogłoszone nie później niż w ciągu półtora miesiąca.

Warunkiem przyznania pieniędzy jest m.in. finansowe zakończenie realizacji projektu przed 31 stycznia 2009 r. oraz kontrakt podpisany przez ubiegającą się o wsparcie placówkę z Narodowym Funduszem Zdrowia.

 

Rzeczpospolita 26.03.09

Brak tagów