Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

NFZ rozstrzygnął konkurs na ratownictwo medyczne w łódzkim

Gazeta Wyborcza | 2009-03-24

Jak informuje Gazeta Wyborcza, łódzki NFZ rozstrzygnął konkurs ofert na ratownictwo medyczne na ten rok. Tylko w czterech na 38 rejonów operacyjnych w Łódzkiem - w rejonie Poddębic, Łasku, Piotrkowa Trybunalskiego i Przedborza - nie wybrano żadnego z oferentów.

W tych czterech rejonach nastąpi przedłużenie dotychczasowych umów o miesiąc i w najbliższych dniach zostaną ogłoszone ponowne konkursy - poinformował w poniedziałek dziennikarzy dyrektor łódzkiego oddziału NFZ, Paweł Paczkowski.

W Łódzkiem jest 38 tzw. rejonów operacyjnych na które były rozpisane postępowania konkursowe na karateki specjalistyczne (w regionie jest ich 33) i karetki podstawowe (64). O kontrakt na ratownictwo medyczne starało się 76 oferentów zarówno publicznych jak i niepublicznych.

W czterech nierozstrzygniętych rejonach na obsługę obu typów karetek konkursy wygrały dwie różne firmy, czyli nie została zapewniona kompleksowość usług.

W większości rejonów w Łódzkiem nic się jednak nie zmieni, bowiem usługi świadczyć będą dotychczasowe podmioty - w większości publiczne. Tylko rejon Pabianic - tak jak dotychczas - oraz dodatkowo Konstantynowa Łódzkiego - obsługiwać będzie niepubliczna firma.


Gazeta Wyborcza 24.03.09

Brak tagów