Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Warszawskie porodówki rozbudowują się

Agnieszka Pochrzęst/Gazeta Wyborcza Stołeczna | 2009-03-23

150 mln zł wyda miasto na rozbudowę trzech szpitali położniczo-ginekologicznych. Jednak na porodówkach przybędzie nam tylko ok. 50 łóżek, za to na salach będzie luźniej - podaje Gazeta Wyborcza Stołeczna.

Wczoraj zawisła wiecha na nowym budynku szpitala przy Inflanckiej. Zostaną tu ulokowane sale operacyjne i porodowe oraz oddział intensywnej opieki noworodka. Dyrektor szpitala Janusz Siemaszko liczy, że pierwsze pacjentki w nowej części zostaną przyjęte na wiosnę w przyszłym roku. Prawie rok zajmie wykańczanie budynku, który osiągnął stan surowy zamknięty.

Choć do szpitala dobudowano nowy pawilon, lecznica będzie miała zaledwie 30 miejsc więcej dla rodzących. Musi się dostosować do przepisów, które nakazują rozgęszczenie łóżek.

Rozbudowywane są także dwa inne popularne szpitale położniczo-ginekologiczne - przy Madalińskiego oraz przy Żelaznej. W szpitalu na Mokotowie już oddano do użytku nowy oddział chirurgii onkologicznej i nowy podjazd do karetek. Zaczęła się ponadto budowa nowego pawilonu, w którym mają być m.in. sale porodowe oraz część pediatryczna na 60 łóżek.

 

Gazeta Wyborcza Stołeczna 23.03.09

Brak tagów