Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Nie operujemy, bo pacjent jest za mały

Anita Karwowska/Dziennik Metro | 2009-03-23

Zanim dzieci potrzebujące operacji uzyskają lekarską pomoc, muszą pokonać nawet kilkadziesiąt kilometrów. W szpitalach dla dorosłych nikt nie chce ich leczyć - informuje Dziennik Metro.

Dr Mieczysław Romejko, dyrektor szpitala w Mińsku Mazowieckim: - To problem, z którym borykamy się od dawna. Konsultant wojewódzki ds. chirurgii pozwala na wykonywanie operacji u dzieci tylko w szpitalach dziecięcych. Jeżeli my się jej podejmiemy, a coś pójdzie źle, zostaniemy pociągnięci do odpowiedzialności. Operacje przeprowadzamy tylko w sytuacji zagrożenia życia, a na oddziale pediatrycznym leczymy te dzieci, które ich nie wymagają.

Takiego tłumaczenia nie przyjmuje NFZ, który płaci szpitalowi za opiekę nad dziećmi. - Szpital w Mińsku powinien zająć się chłopcem, bo ma obowiązek całodobowej opieki pediatrycznej. Lekarz nie powinien interesować się rozliczeniami, a po prostu udzielić pomocy. Za to jest odpowiedzialny. W takim wypadku zapłacilibyśmy za wykonanie operacji - mówi Wanda Pawłowicz z mazowieckiego oddziału Funduszu.

 

Dziennik Metro 23.03.09

Brak tagów