Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Szpital we Włocławku: Unijne dotacje umożliwiają zakupy sprzętu

Katarzyna Szczepanek/MedicalOnline | 2009-03-20

Szpital Wojewódzki we Włocławku otrzymał dotacje z Unii Europejskiej i z samorządu województwa – w sumie 10800000 złotych na zakup sprzętu i aparatury medycznej w latach 2009-2011. Pierwsze zakupy planowane są na kwiecień.

Naszym głównym celem jest wybudowanie pracowni tomografii komputerowej i zakup tomografu – mówi dyrektor Bronisław Dzięgielewski. Zamierzamy też wymienić wiele wyeksploatowanych urządzeń na nowe. Planowane zakupy to m.in.: kardiomonitory na oddział kardiologii, przenośne aparaty rentgenowskie, aparaty do znieczulenia, pompy infuzyjne. W kwietniu szpital ma zamiar kupić kranioton – przyrząd, służący do wiercenia w kości czaszki – dla potrzeb bloku operacyjnego neurochirurgii. Kosztuje on ponad 200000 złotych.


W najbliższym czasie planowane są również prace budowlane: budowa oddziału psychiatrycznego i remonty. Musimy dostosować nasze obiekty do wymogów rozporządzenia Ministra Zdrowia o warunkach technicznych, jakie powinny spełniać budynki, przeznaczone na potrzeby służby zdrowia – mówi dyrektor placówki.

e-mail: wloclawek-szpital@fm.pl
www.szpital.wloclawek.pl

Brak tagów