Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Aparat do fakoemulsyfikacji w Miejskim Szpitalu w Bydgoszczy

Katarzyna Szczepanek/MedicalOnline | 2009-03-20

Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Dr Emila Warmińskiego w Bydgoszczy otrzymał dotacje z Unii Europejskiej, które przeznaczył na tomograf oraz sprzęt okulistyczny. Planowany jest także rozwój oddziału położniczego.

Tomograf nie został jeszcze zakupiony – toczy się postępowanie przetargowe. Mamy nadzieję, że zakończy się ono w tym roku i zakupimy sprzęt – mówi Dorota Waligóra, kierownik Działu Zamówień Publicznych. Unijne dotacje jednak nie wystarczą, by pokryć koszty. Szpital otrzymał 3.5 mln zł. Tymczasem tomograf kosztuje ponad 5 mln zł.


Część dotacji została już wykorzystana. Na oddział okulistyki zakupiono Mikroskop (model OPMI VISU 140 wyprodukowany w 2007 r.) za 132199,25 zł. oraz sprzęt do fakoemulsyfikacji - metoda operacji zaćmy (model INFINITI VISION SYSTEM) w cenie 267500 zł. Obok unijnych subwencji, szpital jest finansowany również przez urząd miasta.


Wkrótce planowane jest rozpoczęcie przetargowego postępowania na remont oddziału położniczego, w perspektywie także zakupy sprzętu na ten oddział. Dorota Waligóra liczy, że i to zakończy się w tym roku.

Kontakt: www.szpital.bydgoszcz.pl
 

Brak tagów