Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Strajki w szpitalach w Będzinie i Czeladzi

Rzeczpospolita | 2009-03-18

 

Pielęgniarki ze szpitali w Będzinie i Czeladzi podtrzymują decyzję o rozpoczęciu bezterminowego strajku. Wtorkowe rozmowy ostatniej szansy z dyrekcją i przedstawicielami będzińskiego starostwa nie przyniosły porozumienia.

O fiasku rozmów poinformowała przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych w szpitalach Anna Zub. W środę o siódmej rano siostry mają odejść od łóżek pacjentów.

 

Protestujące domagają się kilkusetzłotowych podwyżek. Dyrekcja Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Będzinie (PZZOZ), któremu podlegają obie placówki, nie zgadza się na wzrost wynagrodzeń, tłumacząc to brakiem środków.

 

Już w ubiegłym tygodniu ok. 200 pielęgniarek w obu szpitalach na dwie godziny odeszło od łóżek pacjentów. Uważają, że pieniądze przeznaczone na podwyżki w ubiegłym roku zostały podzielone nieproporcjonalnie pomiędzy poszczególne grupy zawodowe. Według Zub, pensje pielęgniarek wzrosły w ub. roku o 300 zł, podczas gdy lekarze - jej zdaniem - dostali pięć razy więcej.

 

Według dyrekcji pielęgniarki dostały w ub. roku o 300 zł więcej, a lekarze o 500 zł, zaś mówiąc o dysproporcjach, protestujące wrzucają do jednego worka pieniądze za dyżury.

 

www.rp.pl/artykul/199263,277865_Beda_strajki_w_szpitalach_w_Bedzinie_i_Czeladzi.html

 

 

Brak tagów