Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Dyrektor szpitala psychiatrycznego: Odchodzę

Agnieszka Domanowska/Gazeta Wyborcza Białystok | 2009-03-10

Szefem szpitala w Choroszczy był przez niespełna sześć lat. Niestety, w tym czasie ani sytuacja finansowa, ani wizerunek placówki nie wypadały korzystnie. Mariusz Mikulski sam złożył rezygnację ze stanowiska. Dziś ma być ona przyjęta przez zarząd województwa - podaje Gazeta Wyborcza Białystok.

- Uważam, że moja misja została zakończona. Co miałem zrobić, zrobiłem. Jestem przede wszystkim lekarzem. Gdybym jeszcze trochę posiedział na tym stołku, utraciłbym swoje powołanie - tak tłumaczy decyzję Mariusz Mikulski. Zaraz dodaje: - Nikt mnie do tego nie zmuszał, nikt nie groził. To była moja prywatna sprawa. Nie chcę być już dłużej dyrektorem.

Podsumowując swoją ponad 5-letnią kadencję, Mikulski nie ma sobie zbyt wiele do zarzucenia.

- Wyprowadziłem szpital na prostą i mamy dodatni wynik finansowy - twierdzi.

Ma się to nijak do wpadek, które wyliczamy obok. Choć dymisja Mikulskiego na biurko marszałka województwa trafiła ponad dwa tygodnie temu, dopiero dziś zajmie się nią zarząd województwa.

- Nie ma takiego zwyczaju, żeby ktoś, kto nie chce czegoś robić, był trzymany na stanowisku. Przewiduję więc, że dymisja zostanie przyjęta - powiedział Jarosław Dworzański, marszałek województwa.

Dlaczego zarząd tak długo zwlekał z podjęciem decyzji? - Powód był prozaiczny. Jako zarząd złożyliśmy wniosek o pieniądze na termomodernizację szpitala w Choroszczy. Nie moglibyśmy tego zrobić, gdyby szpital nie miał dyrektora - zdradza Bogusław Dębski, wicemarszałek województwa.

 

Gazeta Wyborcza Białystok 10.03.09

Brak tagów