Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Permanentna rozbudowa

Jarosław Kałucki/Rzeczpospolita | 2009-03-10

Listę dolnośląskich szpitali, które weszły do złotej setki otwiera szpital ze Świdnicy zwany Latawcem na 21. miejscu i Szpital Specjalistycznym im. Gromkowskiego na 30 - podaje Rzeczpospolita.

Świdnicki szpital, przypominający z lotu ptaka samolot, zbudowano w 1940 r. jako sanatorium dla lotników. Jest pierwszym szpitalem w Polsce, który ogłosił przetarg na wdrożenie systemu antykorupcyjnego. Sztandarowe oddziały to kardiologia, okulistyka specjalizująca się w operacjach zaćmy i położnictwo.

Latawiec, który regularnie zajmuje wysokie pozycje w rankingach, ma dziewięć oddziałów w głównej siedzibie, pięć w starym szpitalu w Świdnicy oraz oddziały reumatologiczny i rehabilitacyjny w Żarowie. Dlatego do głównego budynku dobudowywane jest nowe skrzydło: mają się tu przenieść pacjenci ze starego świdnickiego szpitala.

Rozbudowuje się też Szpital Specjalistyczny im. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Mimo dużego zadłużenia służby zdrowia na Dolnym Śląsku Szpital im. Gromkowskiego długów nie ma. Więcej: ciągle się rozwija. Najbliższe plany to pracownia tomografii komputerowej, na którą szpital chce pozyskać środki z Unii Europejskiej.

 

Rzeczpospolita 10.03.09

Brak tagów