Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Biurokratyczne przeszkody w NFZ

Ziemowit Nowak, Gazeta Wyborcza Kielce | 2009-03-04

Małe dzieci z Jędrzejowa muszą jeździć na operacje przepukliny do Kielc, podobnie jak ich dziadkowie na zabieg zaćmy. Mogliby takie zabiegi mieć na miejscu, ale oferty odrzuca NFZ. Protestują starosta i szpital- podaje Gazeta Wyborcza Kielce.

Świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia odrzucił wszystkie oferty chirurgii dziecięcej oraz chirurgii jednodniowej oka (głównie operacje zaćmy) złożone przez szpital w Jędrzejowie.

- Jeśli złożono ofertę, szpital się do niej przygotował, to dziwi mnie, że NFZ ją odrzucił. Myślę, że powinna być większa wola funduszu, żeby te świadczenia były bliżej pacjentów. Z takiej oferty szpitala trzeba by się tylko cieszyć, a nie ją odrzucać. Nasz powiat liczy przecież 95 tys. ludzi, jest trzeci w województwie - mówi starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek.


Dyrekcja świętokrzyskiego NFZ-etu odrzuca oskarżenia. "Twierdzenie, że nasz oddział dyskryminuje pacjentów z pow. jędrzejowskiego, jest niezgodne z prawdą" - odpowiada na pytania "Gazety" dyrektor Zofia Wilczyńska. "Podmiot musi spełniać wszystkie wymagania określone właściwymi przepisami, jak ustawy, rozporządzenia, zarządzenia Prezesa NFZ-etu. Ma to na celu zabezpieczenie właściwego, jednakowego dla całego kraju poziomu udzielanych świadczeń medycznych" - dodaje.

 

Gazeta Wyborcza Kielce 04.03.09

Brak tagów