Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Centrum badań chorób na najwyższym poziomie

Kazimerz Netka, Dziennik Bałtycki | 2009-03-03

Na najwyższym światowym poziomie, spełniające międzynarodowe standardy - takie ma być laboratorium biotechnologiczne, które w połowie przyszłego roku rozpocznie działalność w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - podaje Dziennik Bałtycki.

Nigdzie w Polsce nie będzie podobnie nowoczesnej placówki naukowo-badawczej z tej dziedziny, nastawionej na współpracę z biznesem i przedsiębiorstwami. Laboratorium wejdzie w strukturę organizacyjną Bałtyckiego Centrum Biotechnologii i Diagnostyki Innowacyjnej, które znajdzie siedzibę na terenie GPNT.

Fundusze pochodzić będą także z dotacji Unii Europejskiej, z programu operacyjnego "Innowacyjna Gospodarka" (70 mln zł) oraz od innych partnerów. Całkowity koszt - 120 mln zł. - W obiektach parku funkcjonować będzie ponad 20 laboratoriów wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt - zapowiada prof. Krzysztof Bielawski, pracownik naukowy Uniwersytetu Gdańskiego, prezes zarządu Bałtyckiego Centrum Biotechnologii i Diagnostyki Innowacyjnej.

 

Dziennik Bałtycki 03.03.09

Brak tagów